INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
A co naplňuje Tebe?
Pro všechny
6.5.2015 10:59Lenka Hodrova

A co naplňuje Tebe?

Dnešní ráno jsem se probudila s něčím, co bych popsala jako můj každodenní běžný pocit. Jak bych to popsala? Něco jako smutek? Ne, trochu něco jiného -  hlad? To nejvýstižnější slovo zní – prázdnota. Ať už ten pocit byl cokoliv, přála jsem si, aby co nerychleji zmizel. Většinou během hodiny, co jsem vzhůru, se mi ho podaří alespoň na chvíli odstranit. Dobrými nástroji pro zahnání tohoto pocitu slouží zjištění, co je nového ve světě, zkontrolování emailové schránky, ranní káva… Alespoň na chvíli se cítím naplněna. Ten pocit, ať už to bylo cokoliv, je pryč.

Bohužel ale ne nadlouho. Poměrně rychle opět upadám do pocitu prázdnoty. Naštěstí informační technologie mi pomáhají tento pocit opět odsunout do pozadí. Přináší to nejrychlejší, téměř okamžité mnou hledané naplnění. Proto mám ráda sociální média. Vše co potřebuji, je jeden lajk na instagramu, Facebooku, Twitteru… Tam, kde se to točí kolem mě, to je ono.  Bohužel ale ani tento způsob naplnění mi nevydrží na celý den. Pokud už ani sociální média nestačí, hudba to jistí. Poslouchat mnou oblíbené písně při chůzi, běhu a jízdě autem. To je úžasné odreagování! Nemám v hlavně nic jiného než rytmus a melodie písní.

Znám stovku způsobů, jak zahnat pocit prázdnoty. To jsem ještě ani nezmínila sledování televize, filmů, nejnovější módy, nakupování, klábosení s holkami, domácí hobby, ocenění ve škole, brigády...
Cokoli chci, mohu mít. Stiskem tlačítka, vyslovením mého přání nebo zaplacením určitého obnosu peněz. Mohu se naplnit, čímkoli chci. Jediné, co k tomu musím udělat - přesvědčit se, že je to dobré k „jídlu“ a žádoucí potravou. Není se čemu divit, že nepotřebuji Boha, abych byla naplněna. Dokážu se zasytit  sama -  alespoň na okamžik. Co naplňuje Tebe?               

Každý člověk (bez výjimky) hledá, jak pocit prázdnoty naplnit. Nesprávné pochopení této prázdnoty vede k nesprávným způsobům, jak se člověk snaží zaplnit tuto prázdnotu. Někdo doufá, že ji zaplní slávou, kariérou, rodinou, manželkou, milenkou, sexem, případně nějakými nezdravými závislostmi. Takových případů je kolem nás spousta.

Máme různé potřeby. Jejich naplňování však nevede k naplnění té největší potřeby - touhy mít vztah s Bohem. Bůh stvořil celý svět, včetně člověka. Kvůli prvotnímu hříchu Adama a Evy (pro který se rozhodli naprosto dobrovolně) však člověk (včetně potomků) ztratil schopnost Boha vnímat. Přesto však v něm zeje prázdnota, která mu připomíná, že tam něco chybí. Bůh člověka stvořil s potřebou mít s Ním (Bohem) vztah.  Pocit prázdnoty je nenaplnění této potřeby.

Řešení nám nabízí Bible v Janově evangeliu 4,13-14:"Každý, kdo pije tuto vodu, bude znovu žíznit," odpověděl Ježíš. "Kdo se však napije vody, kterou mu dám já, nebude žíznit už nikdy. Voda, kterou mu dám, se v něm stane pramenem vody tryskající k věčnému životu."

Bible říká, že z této beznadějné prázdnoty se člověk sám nedostane. Neboli voda, kterou nám nabízí Ježíš a ne svět uhašuje žízeň (prázdnotu) NATRVALO .

A jak to změnit? Dnešní ráno jsem se probudila s něčím, co bych popsala jako můj každodenní běžný pocit. Jak bych to popsala? Něco jako smutek? Ne, trochu něco jiného -  hlad? To nejvýstižnější slovo zní – prázdnota. Ať už ten pocit byl cokoliv, přála jsem si, aby co nerychleji zmizel.   Kde se vzal? Rozhodilo mě to natolik, že jsem ráno strávila více času na modlitbě a čtení Bible. Dostalo se mi toužebně očekávané naplnění. Takže mě ani nerozhodilo to, že jsem nestihla dosnídat, vypít si svůj oblíbený čaj, odpovědět na všechny e-maily, shlédnout co nového se děje na Facebooku.
Vnitřně spokojená a s touhou vidět své přátelé si domlouvám schůzky.  Během dne si pustím kázání na mobilu a s radostí v srdci poslouchám připomínku, že Bůh chce patřit do mého života.

Cokoli chci, můžu mít. Otevřením Bible, vyslovením modlitby, svět a jeho prázdnota mi leží u nohou. Mohu se naplnit, čímkoliv chci. Jediné, co k tomu musím udělat - přesvědčit se, že je to dobré v Božích očích a tím pádem i pro mě. Není se čemu divit, že potřebuji Boha, abych byla trvale naplněná.  

A co trvale naplňuje Tebe?       

Jana Polehna

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1805 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál