INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Rodičák
Olomouc
9.7.2015 09:55Vojta Haška

Rodičák

Pro ty, co už jsou ze střední školy dávno pryč, jsou rodičovské schůzky jen vzpomínkou. 

V Olomouci jsme se rozhodli, že si je připomeneme. 

Jako studenti se pravidelně setkáváme na různých skupinkách, víkendovkách nebo studentských bohoslužbách. Občas si povídáme o svých sborech, kamarádech i rodičích. Co ví asi naši rodiče o tom, co tu děláme? Jak moc se nám podobají? Jak dobře nás asi znají? Byli jsme vážně zvědaví, a tak jsme se rozhodli, že je pozveme a uděláme si hezkou neděli. 

Setkání bylo naplánované na 10 hodin. Chtěli jsme našim rodičům ukázat, jak vypadá studentská bohoslužba. Začínáme se zpožděním - skoro jako obvykle.. :)  

1

2

Tom Harastej si bere slovo a vítá nás a naše rodiče, vyzývá je, aby se vžili do toho, že jsou zase studenti. Na to jeden z tatínků začne vyrušovat. Tom se ptá na příjmení a napomíná ho s tím, že mu to hned mohlo být jasné, o koho se jedná. Připadám si jak v jednom z klasických filmů.. :)  

Jako u většiny studentských bohoslužeb nechybí aktivitka. Některé rodiče zveme na pódium, aby povyprávěli zážitky z rodičáků ať už svých, nebo svých dětí. Bylo vtipné vidět, jak moc jsou někteří z nich na nás podobní, jak dokážou vyprávět o našem dětství a jak odpovědnost za naše výstřelky dokážou házet jeden na druhého. 

Při další aktivitce měli všichni rodiče příležitost vyzkoušet si, jak moc nás znají. Předtočili jsme videa s odpověďmi na různé otázky týkající se našeho života a zkoušeli jsme je, jestli dokážou správně odpovědět.

Potom jsme zazpívali několik písní a modlili se. Tom měl zamyšlení z Bible o tom, co pro nás Ježíš udělal - jaká byla Otcova láska, že daroval svého syna, a jaká je to milost, že nemusíme umírat my, nebo obětovat svoje děti. Tomovo kázání navodilo zvláštní atmosféru snad i proto, že tu byli i jeho rodiče. 

Na žádné studentské nechybí občerstvení. Po skončení jsme tedy vyšli ven, grilovali jsme a užívali si povídání a pohodu na sborové zahradě. Bylo krásně.

3 4

5 6

7 8

9 10

Posilněni duchovním i fyzickým pokrmem jsme se poté vydali směrem do města, ukázat rodičům město a místa, kde společně trávíme nejvíce času. Prošli jsme Šantovku, náměstí, postranní uličky, nakonec jsme si dali zmrzlinu a vydali se do klubovny Inriroad. Skoro jsme se tam nevlezli, přeci jen nás bylo třikrát víc než obvykle. Rodiče mohli vidět, jak se tu máme a formou testu si vyzkoušeli jak znají některá fakta o Inriroad a o lidech, kteří ji tvoří a o tom, jak zde trávíme čas. Kdo nespěchal, ještě si mohl zahrát stolní fotbálek.

13

14

Věřím, že se našim rodičům s námi líbilo a že mohli poznat osobně ty, o kterých do té doby slyšeli jen z vyprávění.

Myslím, že rodičák dopadl úspěšně, nikdo z nás nedostal zaracha.

Byla to fajn neděle. 

Zkuste to ve svém městě taky.

Vojta Haška

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1878 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál