INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Dovolená v Chorvatsku
Olomouc
18.8.2015 16:35Lenka Hodrova

Dovolená v Chorvatsku

       Byla sobota 18. července a nadšení v našich pokojích pomalu dosahovalo maxima. Zbývalo totiž pár hodin a my se měli konečně vydat na dovolenou. A tak jsme večer dobalili posledních pár švestek a čekali na odjezd.

       Většina z nás odjížděla z Olomouce, ale část vyjížděla ze Znojma. A vzhledem k tomu, že se odjíždělo v jedenáct večer, tak většina z nás nešla ani spát. Naše setkání proběhlo pár kilometrů za Vídní na jedné z benzínek. I přesto, že tam bylo lidí jako smetí, nebylo těžké se najít navzájem. Po pár slovech k organizaci, jsme se vydali k jihu. Projeli jsme Rakouskem až do Slovinska, kde jsme si pořádnou pauzu dopřáli až dopoledne, kdy jsme dojeli do slovinských Alp.

       Na místě jsem se rozdělili na dvě skupiny. Ti akčnější z nás se vydali na “lehký” výšlap, ale my, ti leniví, jsme si dopřávali osvěžení u jednoho z jezer a kondičku jsme si udržovali aktivitami, jako jsou plavání, veslování a nebo jenom tak obyčejné válení na ručnících. A když už nás teplo příliš unavovalo, zašli jsme se schladit do čtyřhvězdičkové restaurace, která vlastně nebyla vůbec čtyřhvězdičková a pan Polreich by ji s radostí vyhodil do povětří, ale byla jediná, která nám na chvíli mohla poskytnout stín. Po návratu kamzíků, kteří se utíkali zchladit do jezera, jsme se vydali dál na cestu.

      I přes pár kritických okažiků, kdy se uprostřed hor z ničeho nic objevila značka “zákaz vjezdu” nebo kdy nám cestu blokoval podle Léni velkej bagr, jsme se vymotali a s velkým štěstím našli louku, kde se dalo přenocovat. Tom nás seznámil s tím, čím budeme začínat naše rána… a tím měly být příběhy proroka Elíši. Nakonec ale všechno bylo jinak a naše rána začínala s Elijášem. Po závěrečné modlitbě jsme se všichni vydali do svých spacáků a po celém dni cestování a chození, jsme krásně usnuli. Až nás ráno překvapilo, že nás Tom budí za svítání a je plný energie.
     A tak jsme se dostali až na hranice s Chorvatskem… Vzduch začal být teplejší a těžší, silnice plnější a rychlejší, teploty vyšší a příroda míň barevnější. Cesta probíhala bez větších problémů, ale i tak jsme si všichni oddychli, když jsme se kolem oběda dostavili na místo a vrhli se na naše pokojíčky.
     Naše ubytování bylo situované přímo u moře a tak někteří využili možnosti a skočili do vody. Ke štěstí některých z nás naši pláž neobývaly medůzy jako loni. Večer nás opět čekela válečná porada, protože změna prostředí s sebou přinesla i změnu podmínek. (Naštěstí kluci nám holkám nechali tu větší koupelnu :) ). A tak jsme si podruhé podtrhli pravidla a šli si společně užívat večera.

     Následující dny probíhali podobně. Ráno budíček, zamyšlení, snídaně a dopolední válení. V poledne oběd, poobědové leháro, válení a večer nějaká ta vycházka nebo výlet do Splitu, který byl vzdálený jen pár minut. Při naší úterní návštěvě jsme navštívili především parkoviště. Nakonec jsme ale vyrazili i do města a podívali jsme se na místní památky. Nakonec jsme stejně zakotvili v jedné z restaurací. Večer jsme pak zakončili povídáním si na pláži a nebo v našich postelích.

    Středeční den byl opět horký a slunečný, ale večer byl doslova spalující - grilovali jsme! Společně jsme se všichni sešli na našem plácku a grilovali maso, hermelín a taky lízátka, smáli jsme se, povídali si, houpali se a pozorovali jsme světélkující obzor.
    A co čtvrtek? Velcí nadšenci se ráno rozhodli, že vystoupí na místní kopec a budou společně pozorovat východ slunce… ostatní pozorovali až ranní odrazy svých obličejů v zrcadlech. Taky jsme vylekaně koukali, že je venku po těch prosluněných dnech zataženo a schyluje se k dešti… a tak jsme většinu dne strávili v pokojích a postelích s knížkou a nebo za televizí a Tour de France. A odpoledne, když už se přehnala bouřka a vykouklo opět slunce se pár nadšenců fotbalu vydalo na zápas do Splitu a my ostatní jsme se šli najíst do restaurace na pobřeží s krásným výhledem a skvělou atmosférou. Udělali jsme si pár společných fotek a vydali se zpátky k apartmánům, kde jsme si zahráli naše oblíbené městečko Palermo. Povídání některých z nás se protáhlo až do ranních hodin a my začali mít zase hlad, ale především chuť. A tak náš akční Jára zavelil a rozjeli jsme se směr nonstop Konzum, aby jsme ukojili naše choutky po nugátovém potěšení. To se nám ale už ani spát nechtělo a tak jsme si podnikli druhý výlet na kopec a vynahradili jsme si východ, který jsme propásli den před tím.

    Pátek byl zase slunečný a tak jsme s holkama dotahovaly naše opálení a kluci finishovali turnaj v Osadnících, takže jsme vlastně všichni dělali to, co nás bavilo :) Večer jsme si pak sdělili naše dojmy a šli jsme se připravit na ranní rychlobalení a odjezd, protože všechno musí jednou skončit.     

    V sobotu jsme se pak vydali směr Zadar. Navštívili jsme místní sbor a promenádu s varhany a potom jsme se jeli naposled vykoupat do moře. V podvečer jsme se rozjeli do Zagrebu, kde jsme chtěli někde v přírodě přenocovat… Místo toho jsme navštívili noční město, katedrálu a McDonalds a taky jsme společně popřáli Tomovi k jeho narozeninám. Vzhledem k tomu, že se nám po cestě silně rozpršelo a my neměli kde zakotvit, jsme se rozhodli pokračovat v cestě dál dokud to bylo možné. A tak jsme dojeli v pořádku až do Vídně, kde někteří z nás dospávali na parkovišti spánkový deficit a jiní se šli podívat na ranní Schönbrunn.. Nakonec jsme stejně všichni skončili v kavárně, kde jsme se rozloučili a vydali se k autům, kde se přeházely posádky, společně jsme se rozloučili a rozjeli se různými směry.
     I přes dlouho přicházející únavu jsme se dostali všichni do našich domovů v pořádku a za to můžeme být Pánu Bohu vděčni.
     Možná to vypadá, že jsme se celou dovolenou jenom váleli a nic nedělali, ale vůbec to tak není. Naše dovolená nám přinesla jak nové zkušenosti, tak i nové kamarády… a nebo nám zůstali ti staří, ale naše vztahy jsou zase o něco hlubší. A co jsme si vzali z příběhu Elijáše? Za mně bych mohla říct, že mě inspiroval ve své oddanosti. 

Anna-Marie Herzigová

Fotogalerie

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1886 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál