INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Letní dovolená Lípa 2015
Brno
11.9.2015 01:07Jana Pletkova

Letní dovolená Lípa 2015

V termíne od 19. 7. do 26. 7. 2015 sa na chate Lípa, ktorá je v Beskydoch, uskutočnila letná dovolenka brnenskej mládeže, ku ktorej sa pripojilo ešte veľa ďalších mládežníkov a kamarátov aj z iných miest. Bol to krásny čas, a mám pocit, že nech by som Vám ukázala akúkoľvek fotku, alebo napísala akýkoľvek text, nepodarí sa mi vystihnúť realitu toho, ako super sme sa mali! :D

Rozhodla som sa teda, že sa nebudem pokúšať o žiaden ucelený chronologický zápis, ale že vypichnem aspoň pár momentov, ktoré boli pre mňa vzácne.

1. DUCHOVNÝ SPOLOČNÝ ČAS

Som moc vďačná za to, že sme si mohli ráno aj večer robiť zamyslenia. Súčasťou boli vždy polhodinové chvály, na ktoré sme mali super hudobníkov. Ranné zamyslenia boli jednotné - vždy sme sa zamerali na nejakú časť Božej výzbroje (Ef 6:10-18) a robili ich s nami skupinky; večerné mali odvážni jednotlivci, ktorí sa s nami chceli podeliť o svoje chápanie viery, časti Písma, alebo nám chceli prezradiť kúsok zo svojho života. V sobotu sme mali sobotnú školu pod šírym nebom, ale kázanie sme si urobili vnútri, lebo sa spustil lejak :-) Sobotné kázanie mal náš študentský kazateľ Honza Havelka, a hovoril o tom, že nemáme ľuďom odplácať zlým za zlé... ale dobrým :-).

hudba scenka

zamyslenie skupinka

2. DOBRÉ JEDLO

Ach, naši kuchári predčili všetky očakávania. Každý deň bol ladený do nejakého "národa", a my sme teda mohli okúsiť čínske špeciality (jedli sme paličkami); americké jedlo (ako hamburgery, muffiny, americké zemiaky); franúzske (croissanty, palacinky, francúzsku polievku); talianske, atď atď... A častokrát k tomu mali aj príslušné oblečenie.

Navyše to nebolo len esteticky pekné, ale aj hrozne chutné. A my sme cítili, že to bolo pripravované s láskou! Ďakujeme, Klári, Otík a Danuška! Ste úžasní.

kuchari

3. HRY HRY HRY

Tých sme si tiež užili! Hrali sme hry deskové, spoločenské, psychologické, behacie športové... Potom sme hrali denné hry (ako anjeliky, hasta-la-vista, pozitívne role) a jednú týždennú (Válka růží). Bolo toho až-až! :-)

hry hry
4. VÝLETY

Za ten týždeň sme stihli aj tri výlety. Jeden na kopec Javorový, kde je chata a potom ešte "vrchol" (kde teda nie je nič :D). Cesta tam bola dosť zlá, lebo sme šlapali hore po zjazdovke, takže to bolo dosť drsné, a pritom to bol kúsok. Ale máme z toho krásnu spoločnú fotku, takže to určite stálo za to. Druhý výlet bol na kúpalisko do Třince. Decká tam hrali plážový volejbal, voda bola super, a počasie bolo nádherné. Posledný výlet bol na rozhľadňu Čantoryja. Po ceste tam sme využili pohostinnosti mamičky jednej našej účastníčky, a usadili sme sa na záhradke, najedli koláčov, napili limonády, melón,... ani sa nám nechcelo ísť na ten výlet. Ale šli sme. Keď sme sa konečne dostali na rozhľadňu, bolo vidieť, že sa k nám blíži búrka. A tá nás veru aj zastihla. Všetci okrem 5 ľudí sa rozbehli do lesa v ústrety blýskaniu. Nás päť sme sa schovali v chate a boli to pre nás ťažké chvíle, lebo sme sa báli o zvyšných ľudí. Aj sme sa spolu modlili, lebo tá búrka vyzerala príšerne. Keď to všetko prešlo, bežali sme čo najrýchlejšie dole - tam sme zistili, že časť ľudí sa skryla v polke cesty, a zvyšok to dobehol tiež v zdraví (hoci totálne mokrí) k autám. Všetko dobre dopadlo a mohli sme si všetci oddýchnuť! No, teraz s odstupom času som ale počula niekoho povedať, že tá búrka bola jedným z najlepších adrenalínovejších zážitkov Lípy,...

výlet

5. PRIATEĽSTVO

Som Pánu Bohu moc moc vďačná za to, že sme tam toľkí mohli byť. Viac sa spoznať, porozprávať, odpočínúť si spolu, či zahrať nejakú hru. Bol to super týždeň a nikomu sa nám nechcelo ísť domov!

priateľstvo

Zvyšok si dopozerajte vo fotkách :-) Komu by nestačil výber fotiek pod článkom, viac fotiek nájdete tu.

Lenočka Havelková

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

2. září

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.4467 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál