INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž ze stud. bohoslužby - Začít znovu, začít lépe
Brno
14.10.2015 19:41Jana Pletkova

Reportáž ze stud. bohoslužby - Začít znovu, začít lépe

6.10. Pro dost lidí den jako každý jiný, pro mnoho z nás den, v němž jsme chtěli společně začít nový akademický rok. Začít ho společně, s kamarády, studenty a také s naším Pánem. Den, kdy jsme se mohli opět po třech měsících sejít na studentské bohoslužbě.

Nevím, jestli to bylo steskem po studentské bohoslužbě, přátelích, chválách, či dobrém pohoštěním, rozhodně studentská začala znovu, začala lépe, protože všechna místa byla obsazena a opravdu dorazil rekordní počet studentů.

chvály

Po ztišení při chválách a modlitbě byl představen řečník Marek Škrla. Ten si pro nás připravil zajímavou aktivitu, kdy jsme měli hádat, která ze tří věcí se mu v životě nestala. A dozvěděli jsme se, že mu zde na Střední nesežral bednu s jablky potkan Pepa. Byl to totiž potkan František, který, když jablka došla, zmizel a už nikdy se neukázal.

Následoval prostor pro naše ztišení, jelikož s programem jsme dostali i zelené (někteří oranžové) lístečky. Chvíli jsme se měli zamyslet, co bychom chtěli ve svém životě změnit, co bychom chtěli začít znovu a lépe. Právě za tyto věci jsme se pak mohli modlit.

aktivita

Potom si už vzal slovo Marek Šrkla, který se zamyšlení velmi zajímavě, hluboce, ale i vtipně ujal. Začít některé věci znovu a lépe je něco, co nás často napadá. Ale ne vždy jsme schopní toho dostáhnout, Marek to velmi pěkně demonstroval na příkladu dítěte na pískovišti, které se snaží udělat si bábovičku. Vyklopí jednu, rozpadne se mu. Znovu nabere do kyblíčku píseček, opatrně vyklopí, znova se bábovička rozpadne, tak to zkusí do třetice, ale stejně se bábovička rozpadne. Tak jde za rodiči a ptá se, jak má udělat bábovičku, aby se nerozpadla. Samozřejmě, chytrý rodič mu poradí, že potřebuje mokrý písek. A tak dítě se promění v krtka a v hloubce tak 4 metrů konečně narazí na mokrý písek, ze kterého si může udělat bábovičku, která bude držet. A to je to, co nám mnohdy chybí. Trpělivost. Chceme sice začít znovu a lépe, ale chybí nám trpělivost k tomu, abychom toho svého cíle dosáhli.

řečník

řečník

A možná, že si někdy říkáme, že nejsme dost dobří na to, abychom se dokázali změnit, připomenul nám Marek příběh jedné ženy nevalné pověsti. Příběh, který se nachází v druhé kapitole knihy Jozue, o ženě jménem Rachab. Živila se jako nevěstka. Přestože do té doby dělala to, co není správné, když se setká s izraelskými zvědy, dokáže jednat tak, jak je to správné v Hospodinových očích. A v tom je naděje pro nás. Můžeme mít jakoukoliv pověst, můžeme dělat věci, za které se stydíme, ale pořád máme šanci na změnu. Na změnu, která nám může, tak jako Rachabě, zachránit život. A nejenom ten pozemský. Pokud se člověk i takové pověsti tedy může změnit, proč bychom to nedokázali i my. A nemusíme stát před obrovskými rozhodnutí, stačí se třeba jenom rozhodnout více učit, či být lepší partner nebo syn/dcera pro své rodiče.

Po zamyšlení nám Marek požehnal, ale nechtěl, aby to bylo jen, že nám žehná, vyzval nás, abychom se k němu přidali a požehnali si vzájemně.

Také jsme mezi sebou přivítali nové prváky, kteří dostali INRI výbavu pro prváky, ve které se nacházela například „jedlá finanční injekce“. Pro končící studenty byl také připraven dárek, rozhodně se v období zkoušek bude hodit - toaleťák.

modlitba za prvňáky i státnicující

Na závěr večera přišla premiéra zbrusu nové televize INRI TV, ve které jsme mohli shlédnout upoutávky na aktivity INRI road, a také výjimečnost této televize, která jako jediná využívá teleport. Protože jinak si nelze vysvětlit, že moderátorka se dokáže během přímého přenosu přenést na místo reportáže.

INRI TV

A tak jsme prožili první brněnskou studentskou bohoslužbu v tomto akademickém roce. Bohoslužbu, kde jsme se setkali s přáteli, poznali nové přátele, ale hlavně jsme se potkali s naším Pánem. A mohli jsme si odnést důležitou myšlenku. Začít znovu a lépe opravdu jde.

Miroslav Hanus

plný sál

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.4375 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál