INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Duchovní temperamenty
Olomouc
23.10.2015 01:10Vojta Haška

Duchovní temperamenty

Sangvinik je společenský a zábavný, se všemi je hned kamarád, může být ale lehce povrchní, cholerik je produktivní a dobrý vůdce, někdy je ale také příliš prudký a vznětlivý, flegmatik je naopak naprosto v pohodě a v klídku za každé situace, jen to s tím klidem občas přežene tak, že všechny ostatní vyvede z míry, melancholik mezitím se všemi soucítí a všechno analyzuje, hloubá a fantazíruje, nezřídka však končí v depresi. 

Asi každý jsme se v něčem našli - možná máme od každého trochu. Jsou to rysy, které se projevují v naší povaze, některé vítáme, s jinými bojujeme. 

Podobně jako povahové temperamenty existují i duchovní temperamenty, i ty se můžou vzájemně prolínat. 

Někdo rád Bohu prakticky slouží, jiný prožívá Boží blízkost hlavně ve vztazích k druhým lidem, pro dalšího není nic lepšího než si vyjít do přírody, jiný zase potřebuje hudbu a zpěv, někteří se nejlépe cítí samotní v tichém rozjímání, jiní potřebují neustálou společenost a akci. Pro studijní typy není nic lepšího než si vzít Bibli nebo nějakou jinou dobrou knihu a dotýkají se Boha hlavně rozumem. 

Každý jsme jiný a já věřím, že je to tak schválně od Pána Boha, abychom se navzájem potřebovali a doplňovali. Chceme se snažit co nejvíce porozumět sami sobě a pokusit se porozumět a vžít se do toho, jak vnímají Pána Boha ostatní. 

Každé pondělí večer se blíže podíváme na jeden duchovní typ. 

Pokud se chceš zúčastnit této skupinky projdi si test duchovních temperamentů, zabere to chvilku. 

KDY: Pondělí 20:00 - 21:00

KDE: Klubovna Inriroad, Dolní náměstí 38, 2. patro

 

31. března

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1643 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál