INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Report ze studentské bohoslužby:
Olomouc
28.10.2015 10:30Vojta Haška

Report ze studentské bohoslužby: "Kde jsi?"

            Je úterý 20. října a já akorát končím ve škole, za šera dobíhám tramvaj a doufám, že naše první studentská bohoslužba ještě nezačala. Cestou tramvají se připravuji na svůj první běh v letošním roce, přecijen mám na cestu z tramvajové zastávky do sboru pouze jednu minutu. Sotva uběhnu pár metrů, tak jsem ráda, že mám většinu kamarádů křesťanů, kteří mi velice rádi nabídnou místo spolujezdce v autě i přesto, že jedou pozdě. Ale jak už je u našich studentských zvykem, tak nikdy nezačínají na čas, a tak naše párminutové zpoždění nikomu nevadilo.

            Usedli jsme na svá místa a bohoslužba byla zahájena. Na úvod zaznělo několik písní a první modlitbu pronesl Danny Huvar. Potom se už na stupínku objevil Tom Harastej - hlavní řečník večera. Společně s námi otevřel třetí kapitolu Genesis. Jeho zamyšlení se věnovalo zejména první Boží otázce: ,,Kde jsi?” A vzhledem k tomu, že opravdu nedokážu zrovna dobře tlumočit, tak aspoň popíšu, co jsem si z toho vzala já.

  • Jsme to my lidé, kteří se skrývají před Bohem.
  • Bůh nás hledá a nechce, abychom z Něj měli strach.
  • Bůh by nás mohl kolikrát ztrapnit, vyškolit nebo nachytat, ale to On nedělá.
  • Chce s námi budovat vztah a v dobrém vztahu člověk chce to nejlepší pro toho druhého a nechce ho záměrně zničit, i když udělá přehmat.

            Po Tomově zamyšlení nám byl dán prostor, abychom si napsali dopis, který nám bude poslán na konci akademického roku. V dopise jsme se mohli zamyslet nad tím, kde jsme, co právě prožíváme a co bychom případně chtěli změnit.

            Na závěr se s námi pomodlil Ondra Fischer a pak jsme se všichni sešli při občerstvení na chodbě. Tentokrát byli v řadách vidět i návštěvnící z jiných INRI měst… třeba z Brna a Ostravy. A já věřím, že se jim u nás líbilo :)

            A jenom tak mimochodem, kde jsi Ty? 

(ham)                                               

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1409 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál