INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Ohlédnutí za 1. víkendem
Pro všechny
30.10.2015 12:35Jana Polehna

Ohlédnutí za 1. víkendem


Od pátku do neděle jsme prožili první ze čtyř víkendových setkání nad knihou Daniel. Podle Kantova výroku: „Dvě věci mě udivují, hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně," jsme byli zastaveni hned při příjezdu na chatu Karolína nekonečnou hvězdnou oblohou, která byla bez mráčku, jako by ji pro nás Bůh vymetl. Dobrý předpoklad pro údiv nad knihou Daniel, který v nás řečníci chtěli vyvolat a vyvolali.

Obzvláště mě potěšil pohled na Bibli z literárního hlediska, který bývá upozaďován. Přednášky s touto tematikou vedl Roman Mach. Obohacující a opět ne zcela běžný byl náhled do dobové mentality, do chápání vztahu náboženství a kulturně-sociální identity, který vedl Josef Dvořák. O své myšlenky se s námi podělili také Vítek Vurst a bratři Harastejovi. Celý víkend byl skutečně nabitý informacemi a podněty k zamyšlení. Věřím, že jsem se domů vracela inspirovaná (a taky trochu unavená) nejen já, ale i všichni ostatní účastníci.

Už se těším na příště, až zase budu moci čerpat z Božího pramene.

 

Natálie Turková

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1387 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál