INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Listopadová studentská bohoslužba
Ostrava
26.11.2015 13:18Jana Pletkova

Listopadová studentská bohoslužba

Úterý 10.11., krásný a „voňavý“ podzimní večer (takový, jaký jinde než v Ostravě nenajdete) a já si to poměrně ostrým tempem mířím to sboru CASD v Mariánských Horách, abych se na minutu přesně o 10 min později dostavila na listopadovou studentskou bohoslužbu. Poklidný příchod mi kazí navíc fakt, že ještě než se pohodlně usadím, je třeba nachystat chlebíčky, které s sebou vláčím, aby po skončení bylo čím sytit hladové krky.

studentská bohoslužba

I přesto se mi však podaří dostat se do umě tematicky (dýně listopadu vládnou) vyzdobeného sálu dostatečně brzy na to, abych stihla vychutnat několik chvil naplněných chválami, které si pro nás – jak je naším dobrým zvykem – připravila chválící skupina. Tentokrát mě – přiznávám – víc než obsah na první chvíli zaujme forma, neb všechny nadšené zpěváky nacházím rozesazené po schodech na pódium a nikoli stojící u klavíru, nicméně na kvalitě písní a přednesu jim to rozhodně neubírá.

studentská bohoslužba studentská bohoslužba

Po chválách nám již šikovná a ostřílená místní moderátorka Anet představuje dnešního řečníka, kterým je Vlastimil Cichý. Byť Ostravak, není tento řečník pro mě příliš známou tváří, a tak se těším na něco nového. Téma dnešní studentské zní: „Nejlépe je tam, kde jsi Ty.“ Myslím, že po vyslechnutí Vlastíkova životního příběhu nelze než souhlasit s Kájou a její odpovědí na otázku proč právě on – „protože kdo jiný, než on...“ Vlastík se s námi zcela otevřeně a upřímně dělí o události, které se odehrály v jeho životě, a které jej nakonec (díky Bohu za to) dovedly zpět k přesvědčení, že „nejlépe je tam, kde je Bůh.“

Po zamyšlení už jen zpíváme, oznamujeme a děkujeme, opět dle našeho dobrého zvyku.

studentskábohoslužba

Pak už dostává veškerý prostor sociální rozměr této akce, neb je třeba povykládat s těmi, které jsme měsíc (nebo i déle) neviděli a zase třeba měsíc neuvidíme, ale i s těmi, které vídáme mnohem častěji. Anet nás při tom povídání systematicky nahání do Metra čajovny, kde se stolečky prohýbají všemožnými dobrotami, ale jelikož se při tom tváří, že jí nikdo moc neposlouchá, nabývám dojmu, že v Metru téměř nikdo není, tudíž jídlo nepřichází k újmě a úbytku a sama odkládám svůj přesun nahoru. Když se tam konečně dostávám, zjišťuji, že zdání zase jednou klamalo... pár dobrot na zakončení pěkného večera se tam však naštěstí ještě našlo, takže cajk:)

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.165 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál