INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Studentská bohoslužba - Realita života
Pardubice
27.11.2015 12:46Jana Polehna

Studentská bohoslužba - Realita života

   Jako každé třetí úterý v měsíci v Pardubicích proběhla studentská bohoslužba, tentokrát s názvem: Realita života aneb jak se vyrovnávat s těžkostmi. Naše pozvání přijal Vašek Vondrášek, vedoucí oddělení mládeže pro České sdružení. S ním jsme se mohli ponořit do příběhu o ukamenování Štěpána a podívat se na něj z jiné perspektivy. Rozdělili jsme si účinkující osoby do čtyř skupin. Silní hráči, kteří jsou uvnitř slabí, ale proto se sdružují ve skupině, kde se navzájem ujišťují, že jsou silní. Dále, stejně jako Saul, jsou lidé, kteří mají své vzory, vzhlíží k nim a nedokáží se odpoutat od těchto vzorů. Třetí skupinu tvoří lidé jako Štěpán, kteří jsou mnohdy pro svoji víru kamenování (slovem, činem) a poslední skupinou je plačící církev (lidi, kteří brečí nad situací v církvi, ale nevidí budoucnost). Každý z nás občas patří do té či té skupiny a to nám slouží zároveň k tomu, že jsme pak chápavější k druhým, když se zrovna nacházejí ve skupině, kde jsme my byli nedávno. A o čem bychom měli poctivě v těch svých životních fázích přemýšlet?

1. "silní hráči"

  • Vím, proč dělám to, co dělám, věřím, čemu věřím? Je to mé osobní přesvědčení, nebo mě strhnul dav kolem?
  • Pomáhá mi směrování mé skupiny na mé cestě blíž k Bohu?

2."Saul"

  • Jaké je ovoce života těch, které obdivuji a jak se chovají k Bohu?

3."Štěpán"

  • Mám čisté svědomí před Bohem i lidmi?
  • Opravdu si myslím, že důvěra v Ježíše je tím nejvzácnějším co mám v životě? Co mi nikdo nemůže vzít?

4."plačící církev"

  • Nezapomněl jsem na to, že zítra opět vyjde slunce a že moje cesta tudy jen prochází?
  • Jsem si vědom toho, že pláč při ztrátách je krátkodobě na místě, něco je potřeba prostě OPLAKAT – jinak ve mně zůstane nevyhojená rána – a je to v pořádku, ale za čas půjdeme dál...
  • Věřím tomu, že Bohu není potřeba rozumět, ale máme mu spíše VĚŘIT – Věřím mu, i když pláču?
  • Nejsem až nezdravě fixován na Boží dary a proroky, více než na Dárce a Boha samotného?

   A kdo byl na tom v příběhu nejlépe? Štěpán – byl osvobozen od nenávisti lidí, dokázal prosit za odpuštění jejich činů,  a především měl lásku k lidem a Bohu.

   A jak se vyrovnávat s těžkostmi? Pomocí lásky k lidem a Bohu. To, že umře jeden člověk (konkrétně v tomto příběhu Štěpán), neznamená, že církev nemůže jít dál (stejně jako u smrti Štěpána si už Bůh připravoval cestu pro Saula, koho by to jen napadlo v tuto situaci, že zrovna on?), smutek je na místě, ale nemá nám zastínit obzor, že život je cesta a pokračuje dál a též udržet si víru Bohu navzdory tomu, že nerozumím tomu, co se kolem mě děje. 

 Jana Polehna

 

 

Fotogalerie

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1184 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál