INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
INRIroad Bratislava
Bratislava, Pro všechny
14.12.2015 09:40Jana Polehna

INRIroad Bratislava

INRI road je študentská adventistická organizácia, ktorá pôsobí na území Česka a Slovenska a zameriava sa na prácu s vysokoškolákmi – či už s domáci mládežníkmi z cirkvi alebo s mladými ľuďmi z prostredia mimo cirkvi. V Bratislave existuje pobočka INRI road štvrtým rokom. Naše aktivity sa zameriavajú na organizovanie študentských bohoslužieb, prednášok a študijných skupiniek.

Študentské bohoslužby realizujeme v spolupráci s komunitným centrom UNIK v čajovni nachádzajúcej sa priamo v centre mesta. Konajú sa tradične vždy druhý utorok v mesiaci. Koncepcia je rôznorodá, no spravidla pozostáva z piesní a kázaného slova. Na záver mávame spoločné pohostenie, pri ktorom sa môžeme spolu porozprávať a stráviť pekné chvíle. Na poslednej študentskej bohoslužbe v roku 2015 kázal Bohumil Kern, ktorý hovoril o prvom rozhovore Boha s človekom a upriamil našu pozornosť na oblasť sexuality, práce a stravy.

Posledný štvrtok v mesiaci sme vyhradili odborným prednáškam, ktorých účelom je obohatiť poslucháčov jednak novými informáciami a jednak tiež ukázať prepojenie civilného a duchovného života. Prednášajúcimi sú členovia našej cirkvi, ktorí hovoria o oblastiach, ktoré vyštudovali a ktorým sa aj profesijne venujú. Prednášky týkajú napríklad práva, psychológie, medicíny, umenia a pod. V januári budúceho roka by sme chceli namiesto prednášky usporiadať v čajovni výnimočnú akciu s názvom Večer otázok a odpovedí, na ktorej odznejú otázky týkajúce sa života viery, ktoré sme  v priebehu semestra vyzbierali od mladých ľudí.

Treťou spomínanou pravidelnou aktivitou sú u nás skupinky. Skupinky, ktoré aktuálne prebiehajú sú tri, pričom každá má svoju vlastnú tvár. Máme skupinku „klasickú“, „čítaciu“ a „dámsku“. Na klasickej skupinke sa spravidla študuje nejaká biblická či iná kniha a štúdium je obvykle sprevádzané diskusiou. Čítacia skupinka má iný charakter. Jej náplňou je čítanie väčších celkov Biblie bez diskusie. Účelom je počúvať a vnímať súvislosti biblického textu v celku. Napokon dámska skupinka, ako už jej názov napovedá, je tvorená dievčatami, ktoré sa venujú čítaniu literatúry im blízkej. Orientujú sa na tému hodnoty a miesta ženy v živote z pohľadu viery.

Sme radi, že aktivity, ktoré u nás prebiehajú môžu aspoň trochu pomáhať napĺňať potreby mladých ľudí v Bratislave a veríme, že INRI road v tomto meste bude napredovať a rozvíjať kvantitu i kvalitu svojich projektov.

Martin Turčan  

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.149 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál