INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž ze studentské bohoslužby - Co chceš
Brno
16.12.2015 19:07Jana Pletkova

Reportáž ze studentské bohoslužby - Co chceš

Nevíme jak je to možné, ale už je to zase tady. Opět poslední měsíc roku a tím pádem i poslední studentská bohoslužba v roce 2015. Sešli jsme se 1. 12. – tradičně v 19.00. Téma, na které jsme byli organizátory pozváni, zní „Co chceš?“

V očekávání, jak bude toto téma uchopeno, jsme se sešli v modlitebně na Střední 10. Přestože se blíží zápočty a zkoušky, těšili jsme se a přišel nás opět příjemný počet. Poté, co jsme se pozdravili s přáteli a kamarády, našli jsme si ta správná místa a vše mohlo začít. Přesně v 19.00 (alespoň myslím), začaly měsíční zprávy naší INRI TV, kde jsme se dozvěděli nejen, jak uplynul měsíc listopad, ale také to, co nás čeká do konce roku a dokonce i ten příští. Máme se na co těšit! (A nesmím zapomenout na Sporťákova cenná vánoční doporučení!) Usmívající se

studentský kazatel Tom HarastejPo společných chválách, kterých se ujala skupinka skvělých muzikantů pod vedením Kačky a Kačky, jsme si mohli položit pár zásadních otázek. Víme, co od života chceme? Víš, co od života chceš? Vyslyšel Bůh tvé prosby? Myslíš, že Bůh ti nabízí to, co ty chceš?

Dnešním hostem byl kazatel CASD a studentský pastor pro město Olomouc Tomáš Harastej. Poté, co nám prozradil něco málo o svém působení a životě, jsme se mohli spolu s ním znovu zamyslet nad tou občas až drze či nevhodně znějící otázkou: CO CHCEŠ?

V Novém Zákoně v Janově evangeliu se otevírá příběh Pána Ježíše a jeho učedníků. „Když se Ježíš obrátil a uviděl, že jdou za ním, otázal se jich: „Co chcete?“ Řekli mu: „Rabbi (což přeloženo znamená: Mistře), kde bydlíš?“ (Jan 1, 38) Jinými slovy možná… Pane, prozraď nám o sobě něco, ukaž nám, kde bydlíš… Chceme být Tvými přáteli.

Když někoho pozveme k nám domů, většinou k němu máme nějaký vztah; zveme přátele k jídlu, rodinu na společnou oslavu, nebo prostě kamaráda na rozhovor, hry a příjemně společně strávený čas. Stejně tak i Ježíši vytýkali, že stoluje s celníky a jinou tehdy nepopulární společností, že se s nimi přátelí.

Ježíš uvidí, že jdu za ním, otočí se na mě a zeptá se: Co chceš?

Co odpovím já? Jaká bude má první otázka? - Kde bydlíš, Pane? Přijmeš mě za svého přítele? Chci o Tobě vědět víc… Chci vědět, kde bydlíš… a jednou tam chci s Tebou stolovat.

Závěrem chci poděkovat nejen organizátorkám prosincové bohoslužby, ale celkově všem lidem, kteří se podíleli na běhu studentských bohoslužeb v roce 2015. Věřte tomu, že je za tím spousta práce více či méně viditelné. Děkuji hlavním koordinátorům, všem organizátorům, zpěvákům a muzikantům, děkuji INRI TV, zvukařům, těm, kteří připravují sál či občerstvení, těm, kteří nakupují, krájí, rolují, odnáší a přináší, přednáší a moderují. Děkuji těm, kteří rozdávají a balí pozvánky či programy, natáčí a fotí, představují nám literaturu a akce, vytváří a roznáší pozvánky, půjčují klíče, zdraví nové i známé tváře. Děkuji těm, kteří jsou tu pro nás, abychom se s nimi sdíleli a modlili. Děkuji všem, kteří letos chodili a podporovali INRI svou aktivitou či přítomností. Děkuji Havelkovým za jejich veškerý čas, velkou práci, ochotu a vztah k lidem i Pánu Bohu, který nám sami také předávají. Děkuji Pánu Bohu, že mu máme za co děkovat. Dost práce se za tím skrývá, že? A to určitě není vše. Chcete se zapojit? Nebo… Co chcete?

Buďte vděční, buďte šťastní! Usmívající se

Katka Justrová

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.4491 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál