INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Výuka řečtiny v Brně
Brno
23.12.2015 11:24Lenka Havelková

Výuka řečtiny v Brně

Jedna ze skupinek INRI road Brno je výuka řečtiny. Ne tak ledajaké, takzvané KOINÉ, kterou se mluvilo v době Ježíše Krista a jak jste asi uhodli, je v ní napsán Nový zákon. A to je to podstatné, proč jsem se o tento mrtvý jazyk zajímal. Ano je to tak, tímto řeckým dialektem se v Řecku nedorozumíte. Zato můžete lépe porozumět Bibli. Některé texty můžou hned být jasnější a výstižnější. Naučit se řecky není úplně jednoduché, oproti živým jazykům má ale několik významných výhod. Základní slovník čítá kolem 300 slov. Je docela pravidelná a nikdo vás nebude drbat za výslovnost. Ve skutečnosti nikdo neví, jak se přesně čte a různé národnosti to vyslovují různě.

Tak co? Máte chuť se taky naučit řecky? Scházíme se pravidelně každé pondělí v 18:30 a máme skupinku na facebooku, kam se můžete připojit i vy. Rád se tam s vámi potkám.

David Ševčík

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1438 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál