INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Studium Bible
Olomouc
28.12.2015 09:17Jana Polehna

Studium Bible

   Když jsem byla požádána o napsání tohoto článku, a to s poznámkou, že by text neměl být pouze informačním čtením, první co se mi (hned po překonání zděšení) vybavilo, byla Rút. Přesněji její vzhled. Ano, chápu. Pokud jsi nikdy nebyl na žádném ze středečních setkání, může na Tebe tato věta působit kapku prapodivně.
   První čtyři týdny jsme se v Olomouci věnovali právě knize Rút. V diskusích několikrát zaznělo, že Rút sázela na svůj vzhled, že Boaze získala na roztomilý obličej nebo dokonalou postavu. Nejprve jsem se ptala: „Jak to víte?!“ Jako argumentaci jsem později přidala část 17. a 18. verše ze 3. kapitoly knihy Rút.       „…co nasbírala, potom vymlátila a byla toho celá efra ječmene. Rút jej odnesla do města …“ Jedna efra je 13 kg! To nebyla žádná křehotinka, musela mít obrovský ramena, když se zvládla tahat s pytlem ječmene z pole do města. Ke svému tvrzení jsem přiložila ještě i jednu fresku a ideologie o krásné Rút byla nabourána. Teď už si dáváme pozor, o kom prohlásíme, že byl krásný. A pochopitelně s humorem poukazujeme na skutečnost, že Rút to opravdu nebyla. V případě pochybností tasíme onu fresku.
   Teď se nově začínáme věnovat knize Ester. Otázka opravdové krásy královny Ester je již sice vyřešená, ale určitě přijď mezi nás! Věřím, že Tě čeká méně povrchnější diskuse.

   PS: Chtěla jsem přiložit obraz Rút, ale neuměla jsem jej na internetu najít, proto koukni, alespoň na naše poctivé písmáky.

Karol Olejáková

Studium Bible olomoucStudium Bible olomouc

 

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1606 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál