INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Sedmičky
Praha
13.1.2016 17:15Benjamín Pavlík

Sedmičky

Minulý podzim se pražským mládežím podařilo uspořádat sedm pátečních večerů, které byly zaměřeny na diskuzi o základech křesťanské víry. Rok se s rokem sešel a došli jsme k závěru, že bychom do toho šli znovu, že je to přínosné jak pro nás, tak i pro naše vrstevníky, kteří se toho účastní, a připravili jsme pokračování.

Tentokrát jsme lehce změnili koncept a vytvořili jakousi dualitu/kontrast mezi tématy, aby více povzbuzovaly ke kreativitě, motivovaly k hlubšímu přemýšlení a pokládání zajímavějších otázek. Nástup byl hutný a hned první pátek jsme se zabývali dobrem a zlem, další týden přibyla pravda a lež, pokračovali jsme svobodou a závislostí, následovala láska a nenávist, pokora versus pýcha, altruismus versus egoismus a celý cyklus završilo téma naděje versus zoufalství.

dd

Každému setkání předcházelo krátké video, které představovalo konkrétní tematický duel, a poté ve svém zamyšlení vinohradský kazatel Michal Balcar nastínil možnosti, kterými se večer můžeme ubírat. Nejdůležitější částí byla samotná diskuze, kdy jsme se rozdělili (většinou) do čtyř skupin po deseti až patnácti lidech. Každá měla svého moderátora, který měl připraveny otázky a bylo jen na něm a a odezvě přítomných, jakým směrem se jednoltivé skupiny vydají.

Chtěla bych zmínit ještě další dvě důležité součásti “sedmiček” … Kromě duchovního rozměru, kvůli kterému jsme se do toho v první řadě zapojili, jsme měli možnost pokaždé slyšet hudební um různých interpretů a spoustu dalších lidí se podílelo na skvělém jídle, které bylo připraveno vždy před začátkem programu.

Mimořádnou událostí bylo i to, že poslední téma jsme se rozhodli neudělat v Praze během dvou hodin, ale uspořádali jsme víkend v Krkonoších na chatě Karolině, kde jsme měli prostor více povídat, rozvést své myšlenky, seznámit se a užít si nového prostředí. 

Tento celek vytvořil dohromady příležitost podívat se na křesťanská témata očima druhých lidí, pokusit se obhájit svůj názor ve skupině ostatních, dát možnost otevřít se, zamyslet a možná i uvědomit si, kde to mé poznání je potřeba dotáhnout, a že nikdy není pozdě otevřít Bibli a studovat ji myslí i srdcem.

Martina Hellebrandová

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1101 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál