INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Na druhém břehu od Boha
Olomouc
24.2.2016 23:37Vojta Haška

Na druhém břehu od Boha

Období Božího vakua - nebeského mlčení musel prožít téměř každý. Zoufalé hledání odpovědí na otázky vyslovené v duchu a vykřičené do nebe - ale odpovědi nepřicházejí. Mohl na mě Bůh zapomenout?

Pocit, že nás Bůh opustil, nebo že na nás snad zapomněl a už pro něj nejsme důležití, je jen jednostranný. Je to náš pocit. Člověčí neschopnost vidět za roh toho, co nás čeká, jaký má Bůh plán, co pro nás chystá. Naše pocity ale jen stěží vypovídají o skutečnosti Boží – jak to má Bůh? Jaký postoj má k nám, lidem, i když zrovna mlčí? Když máme pocit, že nás opustil?

Iz 49:14-15 „Zapomene snad žena na své nemluvně? Nemá snad soucit s vlastním dítětem? I kdyby však ona přece zapomněla, já nikdy nezapomenu na tebe! Hle, vyryl jsem si tě do dlaní…“

Bůh je láska. Je starostlivý rodič. Sám potvrzuje, že máme pro něj nesmírnou hodnotu. Proto na nás NIKDY nemůže zapomenout. Vyryl si nás do dlaní a kdykoliv se na ně podívá, vzpomene si, za koho Ježíš položil život. Myslím, že se na ty jizvy dívá Bůh často. S láskou. Možná se mu u toho zalesknou oči, když si znovu představí, jak velkolepou věc s Ježíšem pro lidi vykonali.

Některé věci Ježíš píše do písku: třeba naše hříchy a provinění (Jan 8:1-8). Ty pak může pohybem ruky smazat. Pak jsou tu ale věci, které stojí za to zaznamenat: zachráněné Boží děti. Jejich jména jsou zapsána na Božích dlaních, Ježíšových rukách a v knize života. To už je tolik písemných zmínek, že to musí znamenat jediné: Bůh nás musí vážně milovat!

Někdy Bůh mlčí –  jen tiše čeká na to, až se uklidníme, přejde nás zlost, nebo prostě jen přestaneme horečně hledat odpovědi a začneme opravdu naslouchat. Anebo Bůh mlčí a dává nám prostor rozhodovat se a uvědomit si, pro co stojí za to se rozhodnout. A přeje si, abychom se rozhodli pro Něj. V Něm je naděje. On si nás vyryl do dlaní.

Alena Mochťáková

 

Fotogalerie

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1086 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál