INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Kniha Ester
Pro všechny
6.3.2016 23:50Lenka Hodrova

Kniha Ester

Je to tady! Po dlouhatánské pauze jsme se sešli opět ve Svatobořicích nad krásnou knihou Ester, která mnohé myslím dostala tím, jakou čtenáři dává volnost vidět působení Boha v příběhu. Svátek purim, který se se čtením knihy Ester pojí, je veselý svátek, kdy židé pořádně hodují, opíjejí se asi až do němoty, hrají divadelní hry, obdarovávají sebe navzájem a chudé. My jsme se do tohoto svátku vžili tím, že jsme popíjeli vinnou šťávu (já jsem si to pak v noci zazlívala), pojídali Hamanovi uši, reagovali neurvalým způsobem na jméno Haman při čtení celé knihy Ester a následující den obsloužili kamaráda obědem – někdo jen tak z povinnosti, někdo se vším komfortem :).

Osobně mi výklad Marka Harasteje velmi sedl, v mnohém nově informoval – překvapila mne historická souvislost především krále Achašvéroše i boje mezi Saulem a Agagem, pak i motivoval – najít se v tom příběhu a ponaučit, do čehož jsme byli tak trochu tlačeni ve skupinkách, ale myslím, že mít skupinky a diskutovat o částech této knihy bylo super.

Ve volném čase jsme si dobře popovídali – třeba i v sobotu na procházce, dobře zasmáli při Honzových hrách a líbily se mi i chvály, které měli Slováci dobře zmáklé.

Nezmínila jsem jídlo, což je asi povinnost, takže bylo výtečné a těším se na další setkání!

Dáša Gibiecová

Fotogalerie

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1516 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál