INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž ze studentské bohoslužby - Chybí Ti důvěra
Brno
15.2.2016 14:26Jana Pletkova

Reportáž ze studentské bohoslužby - Chybí Ti důvěra

“Lidé, věřte mu za všech okolností, svěřte mu všechno, co vás tíží, veškerou jistotu máme jen v něm.”

Tento verš na mně koukal ze zadní strany drobného letáku, pozvánky, chcete-li, kterou jsem obdržel u vstupu do sálu. Takže už při hledání vhodného místa k usazení jsem začal pomalu rozmýšlet nad tím, jakým způsobem funguje má víra v Boha. Tématem dnešní studentské bohoslužba je totiž heslo “Chybí ti důvěra!”.

Ještě patnáct minut před začátkem programu vyhlíží hlavní sál ve sboře na Střední poklidným dojmem s pár usazenými skupinkami. Další zájemci však proudí do sálu a atmosféra plná očekávání houstne. Za malou chvíli už je po sále rozeseto nespočet skupinek, které se pouští do čilého hovoru, aby si sdělily nabyté zážitky z posledních dní.

Pět minut před začátkem se na plátně v přední části objeví odpočet do začátku programu. Mezitím už jsou mikrofony zapojeny, kamery nastaveny a všechna světla svítí. Nic nebrání tomu, aby započala druhá Studentská bohoslužba roku 2016.


Již tradičně je Bohoslužba zahájena vysíláním INRI TV. Poté se už na scéně objevují moderátoři, kteří nás vřele přivítají v dalším měsíci. Snad jen Klárka Černá je trochu v rozpacích, jelikož prostřednictvím INRI TV se jí dostalo hromadného přání k jejím narozeninám.

studentská bohoslužba - představení knihyPoté, co se sál ztišil ke krátké modlitbě už se na podiu objevuje početná skupinka muzikantů a zpěváků. Chvály vždy patří k oblíbeným částem programu bohoslužby a dnes večer tomu není jinak, když se do té doby sedící obecenstvo vzpřímí, aby doprovodili svými hlasy šikovnou kapelu.
    
Po odzpívání písní patří přední část sálu na chvíli jen jednomu člověku. A tím je dnes večer Michal Sirka, který vážil cestu z Olomouce, aby nám vyřídil pozdravy tamních mládežníků a také nám představil knihu s názvem “Láska a úcta” od Dr. Emersona Eggerichse. Michal vyzdvihuje kvality popisovaného díla a dodává, že praktické typy a rady sám vyzkoušel, tudíž knihu vřele doporučuje.
    
Po přečtení krátkého úryvku z knihy se již dostáváme k představení řečníka, kterým je pro dnešní večer Matouš Ejem. Málo lidí může říct, že by Matouše znalo opravdu do hloubky a tak je nám promítnuto krátké video, které nám přiblíží Matoušovu dobrodružnou povahu.
    
studentská bohoslužba - Chybí ti důveraPo pár slovech od moderátů nám Matouš popisuje, jak probíhala jeho cesta k dnešnímu večeru a že rozhodnutí kázat před lidmi a k tomu ještě o důvěře, nebylo jen tak jednoduché a jednoznačné.
        
Kdo by se již po Matoušově rozhovoru s moderátory pohodlně usadil a vyčkával hlavní bod večerního programu, nemohl by se v tu chvíli více mýlit. Následuje totiž tematická aktivita, která veškeré osazenstvo sálu vyžene před dveře modlitebny s nejasným cílem. Zmatení posluchači se venku tetelili zimou právě proto, aby si na vlastní kůži zkusili, jakou moc má důvěra. Konkrétně důvěra v moderátory, kteří je ven poslali.

Na právě proběhlou aktivitu pak naváže již na podiu sám Matouš, který začne rozvíjet myšlenku důvěry ve vztahu člověka k Bohu. Jeho poselství je provázeno mnoha známými příběhy z Bible, které však při novém úhlu pohledu dokreslují myšlenku důvěry do kompletního obrázku, která nám chtěl Matouš sdělit. Hlavní myšlenka pro mě osobně? Důvěra je popisována mnoha výrazy, ale její základy stojí na rozhodnutí. Důvěra v konkrétního člověka, Boha, či cokoliv jiného tedy není nic menšího, než naše vlastní rozhodnutí.

Po Matoušově zamyšlení se mnozí odmlčí a rozjímají nad získanými informacemi. Ticho v sále pak prolomí další chvály, které jsou také závěrem studentské bohoslužby.

studentská bohoslužba - chvály

Po konečných písních je Matoušovi ještě předán drobný dárek, jako poděkování za návštěvu a ochotu se sdílet. Následuje poslední bod bohoslužby a tím je konverzace u drobného občerstvení, které se jako zázrakem vždy objeví na druhé straně sálu. Atmosféra je plná zážitků a dojmů. Studenti z různých koutů republiky se navzájem obohacují o peprné historky z nedávné minulosti, až se postupně všichni rozejdou zpět domů s myšlenkou na další výživnou bohoslužbu. Můžou se těšit vždy první úterý v měsíci, v 19 hodin.

Pavel Vojtášek

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.422 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál