INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž z víkendovky BRNO-BRATISLAVA
Brno, Bratislava
24.3.2016 16:34Jana Pletkova

Reportáž z víkendovky BRNO-BRATISLAVA

První březnový pátek vyrazila z Brna dvě plně obsazená auta směr Bratislava, aby zde jejich osazenstvo strávilo pohodový víkend s místním sborem. Cesta nám díky hrám uběhla rychle, i když ne tak rychle, abychom stihli přijet podle plánu. Bratislaváci se na nás však nezlobili, přivítali nás vřelým slovem, teplým čajem a výborným studeným občerstvením.

Páteční večer proběhl ve znamení seznamování se s lidmi i prostředím. Ti z nás, kdo navštívili místní čajovnu poprvé, byli ohromeni jak útulností prostor, tak množstvím konviček, které se nacházely doslova všude. Ve fotogalerii jich určitě bude alespoň pár desítek z nich vidět.

čajovna únik

Sobotní dopoledne jsme zůstali v čajovně a věnovali se duchovnímu programu. Po zodpovězení otázek zaměřených na velký spor, které si pro nás připravil Martin* T., následovalo Honzíkovo kázání, jehož hlavním tématem byl smysl pro humor. Na několika žertovným příbězích z Bible nám ukázal, že Ježíš byl zábavný společník bystré mysli a že taktéž Bohu samotnému není vtip vůbec cizí. Následující debata na téma „víno, kafe a čokoláda“ se ukázala býti neméně zajímavou.

kázání

Po výtečném obědě jsme se vydali na procházku po centru Bratislavy. Šikovný průvodce si obětavě stáhl do mobilního telefonu aplikaci Turistický deník a provedl nás všemi checkpointy, čímž naprosto uspokojil našeho nejmenovaného oblíbeného lovce vizitek.

prechádzka po Bratislave

Večer jsme pak strávili hrami. Klárka nám připravila týmovou hru, kterou nebudu nijak podrobně popisovat pro případ, že by ji chtěla uspořádat na jiné akci. Snad mohu alespoň naznačit, že cílem národnostně smíšených týmů bylo na žíněnce potmě kooperatovat s ostatními a něco při tom stvořit. Poté, co náš tým snadno problémovou úlohu vyřešil, čímž mě mimochodem hrozně zklamal, jsme se přidali k přátelům na nejrůznější deskovky. Celý den jsme pak završili společným sledováním filmu a průběžných výsledků slovenských voleb. Obojí byla poměrně napínavá podívaná.

V neděli se naše cesty rozdělily. Část se šla čvachtat do bazénu a část se rozhodla prozkoumat místní zoologickou zahradu. Za naši zoofilní skupinu mohu prohlásit, že nám báječně vyšlo počasí, zvířátka se před námi neschovávala a až na paní u vstupu nejevil žádný tvor známky agresivity.

ZOO Bratislava

Když jsme se vrátili do čajovny a pojedli objednanou pizzu, nezbylo nám již nic jiného, než se rozloučit a vypravit zpět do svých domovů. Zatímco červené auto spěchalo na představení našeho národního génia a všeuměla Cimrmana, my jsme si návštěvu Slovenska prodloužili prohlídkou romantické zříceniny Devín.

Myslím, že za všechny zúčastněné mohu směle napsat, že víkend v Bratislavě se náramně vydařil. Přes značnou jazykovou bariéru jsme navázali nová přátelství a poznali zase další kousek naší krásné planety.

Na závěr bych chtěla moc poděkovat našim hostitelům, že nás tak hezky přijali a starali se o nás jako o vlastní. Vďakááááá. Usmívající se

*Brňáci, zapamatujte si, že vyslovujeme tvrdě, tj. [martyn]; od září se vám to bude hodit.

L.

Fotogalerie

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.5636 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál