INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Modlitební týden mládeže 2016
Brno
3.4.2016 23:46Lenka Havelková

Modlitební týden mládeže 2016

Brno, 19. - 26. 3. 2016, Osm pohledů na Boží lásku, Modlitební týden mládeže 2016.

Musím povedať, že v Brne som prežila už niekoľký modlitebný týždeň, a vždy mám z neho veľkú radosť. Je síce pravda, že INRI aktivity sa vždy pozastavia (žiadne modlitebné, spoločenské, chváliace skupinky áááá!), ale stojí to zato, lebo sa stretávame o to intenzívnejšie, a je to také trošku osobnejšie a "hlbšie". I keď si viem predstaviť, že by chodilo viac ľudí, ale super bolo, že ani jeden deň nás nebolo menej než cca 8 Usmívající se, čo je viac, než niektoré pravidelné skupinky počas normálneho fungovania INRI... Takže som proste VĎAČNÁ Bohu za tento týždeň.

Priebeh stretnutí bol:

  • spev
  • čítanie megadlhých prednášok (ktoré boli síce strašne fajn, ale fakt mohli byť kratšie)
  • diskusia o téme
  • zdieľanie sa a modlitebný čas (najčastejšie v rôznych skupinkách, ale aj spoločne všetci - záviselo na vedúcom a na čase)

Čo sa týka témy a prednášok samotných, tak pri zbežnom prvom pohľade sme nevedeli, čo máme čakať. Nadpisy boli také hodne "adventistické" - velký spor, sobota, peklo, svatyně, atd. Ale po prečítaní každej prednášky sa rozvinuli diskusie, a my sme sa zhodli, že každá jedna (hoci bola dlhá), tak bola napísaná povzbudzujúco, a ukazovala na to najdôležitejšie - Ježiša Krista.

Paralela, ktorú prednášky vytvorili, sa mi veľmi páčila. Myšlienka, že si máme predstaviť budovu s 8 oknami - každé okno je iné, predstavuje iný pohľad na vec, ktorá sa skrýva vnútri. A to najdôležitejie, na čo sa cez okná pozeráme, je Božia láska. A tak teda každý deň rozvíjal iný pohľad na túto vec. Tento koncept bol pre mňa obohacujúci. Dovolím si uviesť aj jeden citát z prednášky:

"Chtěl bych to vyjádřit takto: jako adventisté sedmého dne máme vlastně jediný věroučný bod, jediné vyznání víry: „Bůh je láska“ (1J 4‚16). To je všechno. Nemáme mnoho věroučných bodů, věříme v jedinou myšlenku s mnoha rozměry. Vždy můžeme tuto jedinou myšlenku rozšířit, ale je to vlastně jediný princip, na který se díváme pouze z různých úhlů pohledu. Podobně jako má jeden strom mnoho větví. Jediný motor má mnoho pohyblivých částí. Jediná řeka má mnoho přítoků. Různé věroučné body slouží jedinému účelu: měli bychom je sdělovat takovým způsobem, aby zdůrazňovaly krásu Boží lásky."

Úvodnú a záverečnú prednášku sme mali spojenú vždy so sobotným obedom, čo tomu dodávalo slávnostnejšiu atmosféru, a tiež nás bolo viac vďaka tomu, že bola sobota a zostávali sme po bohoslužbe spolu.

Diskusie boli hodne zaujímavé. Najviac som si zapamätala tú z piatku, kde sme uvažovali nad tým, ako by sme asi reagovali, keby sme boli prenasledovaní, a bola by ohrozená naša rodina, a museli by sme sa vzdať viery, čo by sme asi urobili. Horlivá diskusia, ale aj tak sme ju zhrnuli tým, že si netrúfame povedať, ako by sme reagovali pod tlakom. 

Najvzácnejšie boli pre mňa malé skupinky, ktoré boli každé stretnutie iné, kde sme sa bavili o veciach, ktoré nás trápia, aby sme sa mohli jedni za druhých modliť a následné úprimné modlitby. Mala som pocit, že som sa naozaj dozvedela o niektorých ľuďoch veci, ktoré si len tak človek nepovie pri bežnom rýchlom rozhovore "ahoj, ako sa darí?".

Príklady modlitieb, ktoré sme mali:

  • Stratená peňaženka - ktorá sa ku koncu týždňa našla (ozval sa neznámy mladý muž cez FB) v parku, síce bez peňazí, ale so všetkými dokladmi!
  • Výstava Genesis Expo - ktorá zrovna (dva týždne) prebiehala v Brne
  • Rôzne bakalárky a diplomky - ani nie tak o úspech, ale skôr o odhodlanie byť zodpovednými a písať!
  • Hľadanie práce, buď normálnej, alebo letných brigád
  • Náš duchovný vzťah s Pánom Bohom :-)

Vtipné boli "aktivity" na konci prednášok, ktoré sme teda ignorovali (a vlastne ani neviem, ako by sme to mohli časovo stíhať) - autor prednášok navrhoval, aby sme hrali rôzne scénky, postavili si veľkú svätyňu v celej miestnosti, kreslili obrazy, nechali si kolovať diskety a CD-romky, a podobne Smějící se. Moc by ma zaujímalo, ako prebiehal modlitebný týždeň v iných mestách, čo sa týka týchto aktivít. A hlavne sme teda mali si tiež postaviť ten osmihranný domček! To sme ale nakoniec vyriešili. V utorok na prednáške som totižto dostala čokoládu, ktorej obal bol 8hranný a niekto poznamenal, že to je ako ten model, tak som to za večer prerobila podľa našich potrieb. Výsledok môžete vidieť tu:

modlitební týden mládeže 2016

Som vďačná Pánu Bohu i milým brňákom a brňáčkam (myslím všetkých, čo sa tu tak vyskytujú, nech sú odkiaľkoľvek), že sme sa mohli stretávať. Bol to pre mňa výnimočný čas. Díky.

Lenočka H.

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1111 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál