INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Studium Bible v Pardubicích
Pardubice
3.4.2016 09:01Jana Polehna

Studium Bible v Pardubicích

  Dalo by se říci, že skupinka studia Bible je jádrem INRIroad aktivit v Pardubicích. Scházíme se každou středu od 19 hodin v klubovně INRIroad v prostorách místního sboru CASD. Stálých členů skupinky je zhruba 8.

  Nejprve si připravíme místnost - sundáme ze skříní stoly, povlečeme si gauče, uvaříme čaj, otevřeme sušenky, nastavíme termostat. Potom řešíme organizační věci, jako např. kdo se zúčastní florbalu, kdo by mohl vzít pálky na badminton, jak se poskládáme do aut při cestě na chatu Karolínu nebo kdo je pro, aby byly ve čtvrtek Aktivity. Mezitím si stihneme vyměnit zážitky z týdne a pochlubit se svými úspěchy ve škole nebo novým mobilním telefonem. Vedoucí skupinky nás ale nenechá dlouho klábosit, poprosí někoho o modlitbu a už se ptá, kdo si doma přečetl zadané kapitoly. Systém studia je takový, že se vybere nějaká kniha v Bibli (momentálně studujeme 1. Královskou) a na facebookovské skupině INRIroad Pardubice se každý týden objevuje příspěvek s rozpisem kapitol k domácímu čtení na daný týden. Na skupince už tyto kapitoly většinou nečteme a rovnou říkáme, co nás v textu zaujalo, co pobouřilo a čemu nerozumíme.

  Vedoucí skupinky má zadanou látku výborně zmapovanou - uvede nás do kontextu, seznámí s významem cizích pojmů, ukáže obrázky předmětů, o kterých se tam píše a my mnohdy nemáme ponětí, jak vypadají. Má také připraveno několik teoretických otázek k textu i praktických otázek do života. Musíte se naučit text aplikovat do svého života. K tomu nám pomáhá závěr studia, kdy každý řekne jednu myšlenku, kterou si ze studia odnáší domů.

  Pokud je ještě dobrý čas a lidé nespěchají domů, hrajeme karetní hry. Pak už jen zbývá uklidit místnost, umýt hrníčky, všude zhasnout, zamknout a rozloučit se na parkovišti u aut. Naše INRIroad disponuje slušným počtem aut. Někdy je na skupince 6 lidí a z parkoviště odjíždí 5 aut. Každopádně studium Bible je základ.

  Kdo opravdově hledá Boha, zakotví na téhle skupince, protože florbal nebo badminton si mnohem lépe zahraje na sportovním kroužku, ale jeho duše bude stále žíznit po Bohu.

Johana Sára Krupová

Studium Bible Pardubice

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.0967 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál