INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Ohlédnutí za  studijní akcí INRI BIBLE - Daniel
Pro všechny
19.4.2016 22:24Jana Polehna

Ohlédnutí za studijní akcí INRI BIBLE - Daniel

Druhý dubnový víkend jsme završili studium knihy Daniel čtvrtým a posledním setkáním a uzavřeli tím studijní víkendy INRIroad pro tento akademický rok v Čechách. I přes lehce se svažující kvantitu účastníků, kvalita zůstala zachována po všechny víkendy.

INRIroad studium Bible, kniha Daniel, Olda Svoboda

Právě čtyřikrát jsme se sjeli od pátku do neděle do Rtyně v Podkrkonoší na chatu Karolínu, abychom se zabývali biblickou knihou Daniel, pokaždé z jiného úhlu pohledu. Tento požadavek pomohla naplnit pestrá škála řečníků. První víkend jsme se soustředili na literární pohled na Daniela s Romanem Machem. Nahlédli jsme mimo jiné na slovní hříčky, které nám odhalily dokonce i humornou stránku knihy. Byl nám přiblížen také kulturní kontext doby a mentalita tehdejšího člověka. Druhý víkend se odehrával pod taktovkou Filipa Fürsta ve znamení psychologických jevů, které knihou prostupují. Třetí víkend nás vedl Jiří Beneš a odhaloval nám, jak se v knize projevuje Bůh. Přiblížil nám také problematiku apokryfů a překladu hebrejštiny do řeckého způsobu myšlení. Poslední víkend jsme se s Oldřichem Svobodou ponořili do prorockého výkladu knihy. Studijními víkendy nás společně s těmito řečníky provázeli svými myšlenkami Josef Dvořák, Marek Harastej, Václav Vondrášek, Vítek Vurst, Patrik Nehyba a Tomáš Harastej.

Krom hloubkové sondáže Daniela jsme také měli možnost tvořit přátelské vazby u dobrého jídla (všechna čest šéfkuchařkám!), her, procházek a dalších aktivit, na které se našel prostor. Víkendy byly opravdu plné duchovní stravy, a jak to tak bývá, s jídlem roste chuť, a tak nás namotivovaly ke studiu Božího slova v každodenním životě.

Natálie Turková

INRIroad studium Bible, kniha Daniel, Marek Harastej

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.3444 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál