INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž ze studentské bohoslužby - Dej si říct
Brno
19.4.2016 10:22Jana Pletkova

Reportáž ze studentské bohoslužby - Dej si říct

Je za námi další, tentokrát dubnová studentská bohoslužba a řečníkem na ní byl kazatel ostravské INRIroad – Dan Kašlík. Pojďme se společně ohlédnout na to, jak probíhal celý večer.

Setkání už tradičně zahájilo vysílání INRI TV. Společně jsme odhalili roušku tajemství dámské skupinky, zavzpomínali na víkendovku v Bratislavě, představili si některé z letních akcí a také kulinářskou aktivitu v Pardubicích. Nechyběl samozřejmě ani další recept s vajíčky, skvělý sporťák a počasí napříč INRI městy.

Poté už se ujali slova moderátoři, kteří nás navnadili na dnešní téma. Mohli jsme se zamyslet nad svým životem, jestli jsme se sebou ne/spokojení a jaké jsou naše dobré vlastnosti, ze kterých máme radost.

Daniel Kašlík - studentská bohoslužbaNa to už navázal Dan svým kázáním. Předal nám důležité poselství: Dej si říct a nedělej si starosti (protože zítřek má svých starostí dost). Každý z nás má nějaké starosti – ve škole, v práci, v rodině, trápí nás události ve světě nebo náš vnitřní život. A Bible nám k tomu má co říct.

V Matoušově evangeliu nás Ježíš vyzývá, ať si přestaneme dělat starosti. Tím se naše problémy nezmenší. Ale následuje ujištění, že se o každého z nás někdo stará. Bůh zná naše potřeby i touhy a dokáže je naplnit. Bere naše starosti na sebe a nabízí nám řešení. Úžasná nabídka, že? V čem je ale háček? Klíčem k Božímu požehnání je verš Mt 6, 33. „Hledejte především jeho království a spravedlnost, a všechno ostatní vám bude přidáno.“ Zní to jednoduše, tak proč je pro nás tak těžké tomu uvěřit?

Odpovědí může být více – nechceme být na nikom závislí a ve všem se snažíme prosadit vlastní pohled. Možná úplně nedůvěřujeme, že Bůh nejen opravdu existuje, ale také nás bezpodmínečně miluje. Někdy je pro nás obtížné trpělivě čekat na Boží odpověď a chceme všechno získat hned teď.

Dovolme Bohu, aby nám ukázal, jak moc jsme pro něj důležití. Nechme jej sedět za volantem a ne jenom na místě spolujezdce. On nás život povede. A udělá to dobře :-).

Na závěr citát od Johna C. Maxwella: „Nemůžeme si vybrat, kolika let se dožijeme, ale můžeme si sami zvolit, kolik života našim létům dokážeme dát. Nemůžeme ovlivnit krásu naší tváře, ale můžeme ovlivnit její výraz. Nemáme kontrolu nad těžkými okamžiky života, ale můžeme si je ulehčit. Nemůžeme ovlivnit negativní atmosféru celého světa, ale můžeme ovlivnit atmosféru, která panuje v naší mysli. Často se snažíme ovlivňovat věci, se kterými nemůžeme nic dělat. Příliš málo se snažíme ovlivňovat to, co v našich silách je – naše postoje.“

Součástí bohoslužby samozřejmě byly i chvály, modlitby a povídání s přáteli u malého občerstvení. Tentokrát jsme dostali i úkol – jak bychom mohli každý den efektivně strávit třeba 10 minut svého času a předávat své dobré vlastnosti dál? I o tom se můžeme sdílet na přístí studentské bohoslužbě.

Těším se na vás.

Marťa Kučerová

Fotogalerie

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.4942 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál