INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Víkend duchovního probuzení - Duch Svatý
Ostrava
12.5.2016 22:05Jana Pletková

Víkend duchovního probuzení - Duch Svatý

Bůh nás bude vždy přesahovat ve všech směrech a ohledech. Ale stejnou mírou jakou nás přesahuje nás také miluje. Proto se nám také dává poznat ve svém slovu, tak abychom o něm dokázali pochopit to, co je pro náš život důležité.

I přesto však zůstává mnoho oblastí, ve kterých se těžko hledají konkrétní odpovědi. Jednou z takových otázek je trojjedinost Boha. Z těch tří  je pak nejméně uchopitelná osoba Ducha Svatého.

A tento nelehký úkol, představit nám jej na základě biblických textů, na sebe vzal Oldřich Svoboda.

Setkání se uskutečnilo 22.-24. dubna v Resortu Beskydy, čas si našlo asi 40 účastníků a věřím, že nikdo nelitoval.

Začalo se tedy, nikoli od Adama, ale hezky od počátku. Protože hned ve druhém verši Starého zákona se nachází možná nejznámější zmínka o Duchu Svatém. A kdo si myslel, že tímto jeho působení skončilo, zjistil opak.

V sobotu jsme svou pozornost věnovali Novému zákonu, ve kterém Ducha Svatého automaticky čekáme. A osobně jsem si nikdy neuvědomil, kolik podobných rysů má zpráva o narození Jana Křtitele a Ježíše Krista.

V neděli byla příležitost udělat si jasno v oblasti duchovních darů. A s tím související hledání, jaké duchovní dary mám já osobně s následnou motivací nenechávat si je pouze pro sebe. Olda sám jest toho zdárným příkladem, při využití svého duchovního daru vyučování.

Lapidárně řečeno: "Každý dostal dar, proto ať každý slouží (skrze tento dar), ku prospěchu všech."

Pokud k tomu připočtu možnost vzájemného sdílení se anebo také naopak meditace při společné duchovní pouti, dalo by se této víkend nazvat dokonalým. Jedinou kaňkou tak snad byl nerealizovaný „ výplaz“ na Lysou horu, kde bylo v plánu pokochat se východem slunce. To nám však pro nepříznivé podmínky souzeno nebylo. Ale jak se říká: "dokonalost až na Nové zemi". A k tomu, abychom se tam dostali (a také lidé okolo nás), udělal Bůh maximum.             

                             M.S.

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.3768 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál