INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž ze studentské bohoslužby
Ostrava
17.5.2016 20:51Jana Pletková

Reportáž ze studentské bohoslužby "Život se záměrem"

Dne 10. května jsme se sešli na poslední ostravské studentské bohoslužbě v Ostravě. Jelikož začíná období zkoušek a maturit, sešlo se nás poskromnu, ale i přesto jsme si ji užili.

Řečník, Jakub Chládek, nám přiblížil pomocí příkladu života Ježíše, jak vypadá život s jasným záměrem. Ježíš ve svém životě jasně věděl, proč na zemi je, jaký má smysl a cíl. Ježíš věděl, že jeho cílem je změnit svět, chtěl nám ukázat, že život, lidská existence má smysl. Ježíš byl na této zemi proto, aby nám ukázal jak žít a hlavně proto, aby za nás zemřel a dál nám naději, že smrtí náš život nekončí.....

A jak jsme na tom my? Jaký smysl, záměr máme v našem životě? Pomocí uvědomit si to, nám můžou být následující otázky, které nám Jakub Chládek položil.

 

1. Čas

Jak moc si uvědomuji, jaký je můj čas na této zemi (svoji lidskou časovou omezenost)? Jak to ovlivňuje, inspiruje mé plány, touhy, přání, reálné jednání?

 

2. Identita

Jak moc vím, kdo ve skutečnosti jsem? (Jak rozumím své vlastní nebo obecně lidské existenci?) Kde jsem našel odpověď? K čemu mě to vede v reálném životě?

 

3. Poslání

V čem nebo kde vidím poslání svého života? (Co je mým úkolem?) Pokud to vím, jak se mi to daří žít?

 

4. Akce

Dělám to... Usmívající se

 

Kde se nacházím? Jak to žiji, naplno, vše, nebo hledám, žiji jen něco...?

 

 

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.4222 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál