INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Druhý večer TvT - Eva Henychová
Brno
25.4.2016 21:31Jana Pletkova

Druhý večer TvT - Eva Henychová

Tváří v tvář na společné notě – Eva Henychová – 20. 4. 2016

20. dubna proběhl v modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Brně na Střední již druhý diskuzní večer s názvem: Tváří v tvář, na společné notě. Tentokrát přijala pozvání písničkářka Eva Henychová. Po krátkém představení projektu Tváří v tvář a studentské organizace INRI road, která diskuzní večery zaštiťuje, se dozvídáme také pár informací o Evě samotné.

Eva HenychováEva započala svou hudební kariéru již v útlém dětství v Lidové škole umění a ve svém snažení pokračovala na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Kromě hudby však také působila jako učitelka v Mateřské škole pro nevidomé děti a mohli jsme ji také zahlédnout v seriálu jako jednu z hlavních dětských postav. Krátce působila i ve zlínském divadle.

Rozhovor s Evou je prokládán klidnými písněmi, v kterých Eva nahlíží na běžný život z trochu odlišného úhlu. Skládání textů se věnuje od malička a největší radost jí dělá možnost oslovit druhé a pomoct jim nahlédnout na vlastní životní situaci.

Její vystupování není omezeno pouze na koncertní sály. Eva mnohokrát koncertovala také pro vězeňské publikum a má z tohoto prostředí silné zážitky. Nezalekla se ani zahraničí a výčet zemí, které navštívila, vydá na pěkných pár řádků.

Ke slovu se dostanou také přítomní posluchači prostřednictvím vlastních otázek sepsaných na papírcích. Jak dlouho trvá Evě složit píseň? Jakou literaturu právě čte? Bude Eva vydávat další desku? Diváci jsou zvídaví natolik, že není v silách moderátorů dostat se ke všem zúčastněným.

Cesta k Bohu nebyla pro Evu vždy snadná, protože pochází z nevěřící rodiny, kde bylo náboženství považováno za přežitek. Jak Eva svou víru prožívá? Má někdy pochybnosti a chtěla by raději jako písničkářka skončit? Na tyto a mnohé další otázky můžete najít odpověď na video záznamu, pokud se Vám nepoštěstilo dorazit osobně. Pokud je vám milejší psaná forma, Eva s sebou přivezla i knihu, která se věnuje jejímu životu.

Pokud Vás večery na společné notě zaujaly, přijměte pozvání na další pokračování, tentokrát s hostem Jindrou Černohorským. Uvidíme se již 27. dubna opět v Brně na Střední.

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.3147 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál