INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž ze studentské bohoslužby - Doporučeně
Brno
4.6.2016 08:39Jana Pletkova

Reportáž ze studentské bohoslužby - Doporučeně

Svůj doporučený dopis lásky si brněnští studenti mohli vyzvednout na květnové studentské bohoslužbě, která proběhla 3.5.2016. Již u vchodu na každého účastníka čekala barevně ozdobená obálka s překvapením, která čekala na své otevření.

Bohoslužbu jako obvykle zahájilo vysílání nového dílu INRI TV s reportážemi, oblíbeným kuchařským speciálem, sportovním zpravodajstvím nebo předpovědí počasí. Poté už následovaly písně v podání našich hudebníků, se kterými jsme si všichni mohli zazpívat a naladit svoje myšlenky směrem k Bohu.

Tomáš SedlákÚstředním tématem, nad nímž jsme po celou bohoslužbu přemýšleli, byla láska. Každý příchozí si nyní mohl přečíst speciální dopis sestavený na základě biblických veršů jako vyjádření toho, jak moc nás Bůh miluje, stará se o nás a záleží mu na našem životě.

Z daleka za námi přijel host, který si pro nás připravil zamyšlení, Tomáš Sedlák. Jako hlavní text pro svoje uvažování zvolil verš z knihy Římanům 13,10 - „Láska neudělá bližnímu nic zlého. Je tedy láska naplněním zákona.“ Mluvil o tom, že bychom se měli milovat navzájem, jak nám to přikázal Ježíš Kristus. A vyzval nás také, abychom my sami byli živým dopisem lásky pro lidi ve svém okolí. Náš život je totiž často ten jediný dopis, který jsou lidé ochotní číst. Abychom tedy tuto myšlenku ihned uvedli do praxe, dostali jsme příležitost napsat někomu ze svých blízkých cokoli, co by je povzbudilo, něco, o čem si přejeme, aby věděli, a takový dopis mu poté předat. Nejde ale pouze o to, co vyjádříme slovy, ale jak žijeme celý svůj život.

Po zamyšlení jsme opět zpívali písně, modlili se a než jsme se rozešli do svých domovů, povídali jsme si u přichystaného pohoštění a sdíleli se o svých životech. Další studentská bohoslužba nás čeká 7. června v 19:00 a bude speciální v tom, že se na ní rozloučíme s naším studentským kazatelem Honzou a jeho manželkou Lenkou. Do té doby a i dál můžeme přemýšlet nad tím, jak být pro druhé tím nejlepším dopisem lásky.

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

2. září

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.4175 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál