INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
INRI Bible Zjevení
Pro všechny
16.9.2016 12:33Jana Polehna

INRI Bible Zjevení

Druhý srpnový týden jsme s INRI road prožili nevšední chvíle, trávili jsme ve studijním kruhu čas nad knihou Zjevení. A jelikož to není kniha jednoduchá, pozvali jsme mezi nás jednoho z největších expertů na Zjevení, profesora z Andrewsovy univerzity, Ranka Stefanoviče. Ranko nejen vyučuje knihu Zjevení na Andrewsově univerzitě, ale také napsal ke knize zjevení obsáhlý komentář Revelation of Jesus Christ a jeho zúženou studijní verzi, která brzy vyjde i v českém jazyce prostřednictvím nakladatelství Advent-Orion. Ranko běžně létá po světě vykládat knihu Zjevení a káže před ohromnými shromážděními, nicméně si nenechal ujít naši sotva čtyřiceti člennou skupinku hltající Boží slovo a ponořil se s námi rád do větších hloubek, než do kterých může při velkých kázáních zabrousit. 

Studijní atmosféru podpořilo krásné prostředí Krkonoš, kde jsme trávili celý týden na chatě Rezek. Horský vzduch, mladý kolektiv a skvělé jídlo, to všechno zaručovalo, že prožijeme příjemný týden. Krom nás studentů na akci přijelo také několik mladých kazatelů, kteří také přijeli načerpat nové znalosti pro svou praxi a osobní spiritualitu. Abychom prožili skutečné duchovní probuzení, začínali jsme každý den po snídani zamyšlením, kterým nás provázel vždy jeden z nich, zpívali jsme a modlili se za Boží vedení našeho studia.

Když jsme se duchovně naladili, čekal nás náročný, ale požehnaný čtyřhodinový blok studia knihy Zjevení s Rankem, prokládaný jen několikaminutovými přestávkami. Ranko nám pomohl chápat knihu Zjevení v kontextu celé Bible, ukazoval nám, jak se odkazuje na Starý Zákon a jak právě Starým Zákonem nahlížet na symboliku této knihy, s chutí nám odpovídal na naše otázky a vyvracel chybné a scestné (a žel také rozšířené) mýty, které se se Zjevením pojí. Dotazy, které nám Ranko nestihl zodpovědět v rámci dopoledního výkladu, jsme měli možnost nadnést při večerní diskuzi, která byla interaktivní a velmi otevřená. Přes jazykovou bariéru, kterou nám svým skvělým překladem pomohl překonávat Vítek Chán, jsme s Rankem navázali velmi vřelý a přátelský vztah.

Po mentálně náročném dopoledni nás čekalo relaxační odpoledne. Pokud nám to počasí dovolilo, vypravili jsme se na výlet do okolí, na Mumlavské vodopády, pramen Labe, Medvědinu či Dvoračky. Kruh mladých kazatelů vyrážel na cyklistické výlety. A když nám to počasí nedovolilo nebo jsme byli zlenivělí, družili jsme se na chatě, hráli deskové hry a pokračovali v diskuzích.

Celý týden byl skutečně požehnaný a do svých domovů jsme se vraceli naplněni Božím slovem, nově nabytými vědomostmi, emocemi a vděčností.

Natálie Turková

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1408 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál