INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Modlitební a studijní skupinka
Olomouc
25.10.2016 08:49Vojta Haška

Modlitební a studijní skupinka

Tři úterý v měsíci (vždy když nebude Studentská bohoslužba) se scházíme vždy v 17:30 v klubovně INRI Olomouc na duchovně zaměřené skupince. 

Společně čteme knihu Velké drama věků (v jiných názvech - Vítězství lásky boží, Velký spor věků, orig.- Great Controversy).

Kniha poutavým způsobem popisuje naplnění biblických proroctví a pomáhá věřícím zorientovat se v dnešním světě. Můžeš v ní najít odpověď na otázku příčiny zla a jeho působení ve světě. Popisuje z historického hlediska období od smrti Ježíše až do současnosti a to, jakým způsobem Bůh v dějinách zasahoval. Proč Bůh, který je všemocný a laskavý dopustí, že má zlo takový prostor v tomto světě? Jestli sis někdy položil takovou otázku, neváhej a přijď. Kniha je napsána tak, že nemusíš být teolog, aby pro Tebe měla velký přínos. Je srozumitelná, přesto však obsahuje hluboké a hodnotné myšlenky.

Pokud se chceš zúčastnit, vezmi sebou knihu Velké drama věků a Bibli, pokud ji nemáš, máme jich několik navíc.

Chtěli bychom společně prožít i chvíle v rozhovoru s Bohem. Věříme, že Bůh je a na skupince k Němu chceme promlouvat, sami i společně.

Modlitba není něčím, co by měl člověk dělat z povinnosti, není ani nutné modlit se "ukázkově" nebo nějak strojeně. Vše je na bázi dobrovolnosti. Pokud máš problém se modlit veřejně, nemusíš se bát nebo se cítit trapně. Můžeš se modlit v duchu, nebo můžeš jen poslouchat. I nejbližší přátelé a spolupracovníci Ježíše Krista, jeho učedníci, kteří s ním chodili každý den vyznávali, že se modlit neumí - říkali: "Pane, nauč nás modlit se,..." I my se to učíme a chceme se učit od Něj a přijmout požehnání ze společenství s Králem vesmíru i dějin tohoto světa.

 Matouš 11,28-30 Pojďte ke mně všichni, kdo se namáháte a jste obtíženi břemeny, a já vám dám odpočinout. Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem tichý a pokorného srdce: a naleznete odpočinutí svým duším. Vždyť mé jho netlačí a břemeno netíží."

Pro případ, že bude dole zamčeno, můžeš volat na 77709506pět nebo 77317765nula.

31. března

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1511 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál