INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Report ze studentské bohoslužby - Do hlubiny
Olomouc
8.11.2016 15:35Vojta Haška

Report ze studentské bohoslužby - Do hlubiny

Začal nám nový akademický rok a s ním proběhla i první Studentská bohoslužba v Olomouci. Díky naší hudební skupině jsme mohli začít chválit Boha, společně se zklidnit a připravit se na Boží slovo. Nezapomněli jsme také přivítat nové prváky v našem městě a předat jim jistě užitečný dárek do jejich studentského života.

Díky skvělým otázkám na Tomáše jsme se dozvěděli pikantní informace z jeho života. A po-té nás zavedl "do hlubin”. Společně s námi otevřel knihu Jonáš, kde Hospodin zařídil, aby samotného Jonáše spolkla ryba a on se tak mohl po tři dny a tři noci v břiše velryby modlit a volat ke svému Bohu.

Jonáš byl jediný muž, kterého pohltila ryba - teda kromě Pinocchia.  Společně jsme se zamýšleli nad tím, jestli jsme se v našem životě dostali na dno. Asi nikdo z nás nezažil něco tak velkého jako Jonáš, ale naše každodenní starosti nás postupně mohou dostat až do fáze, kdy nevíme co dál a nevíme jak se odrazit " z té hlubiny ". Jonáš se modlí a odevzdává svou vůli do vůle Boží. Volá z lůna podsvětí, jakoby odtamtud mohlo vyjít něco nového a lepšího.

Přemýšleli jsme nad dnešním světem a dobou. Mnoho lidí trpí depresemi a cítí se prázdně. Lidé jsou agresivní a je tak málo lásky. Ale pokud budeme hledat pouze ten svůj smysl života, nikdy nebudeme šťastní. Bůh nám dává smysl života, bez Boha ho ale nenajdeme.

V Biblickém příběhu Jonáše jsme jasně viděli nevěru. Jonáš nevěřil Bohu, ale pochopil, že nemůže hledět jen na sebe a dávat přednost sobě, ale musí pokládat ostatní lidi kolem sebe za přednější.

Díky depresi se může v našem životě zrodit něco nového, krásného. Na Jonášově příběhu jsme viděli, jak on utíká od Boha. Skoro umírá, ale díky úpěnlivé modlitbě se pokořil a nechal vše na Bohu. Začal mu věřit a Boží vůli dal před svou vlastní vůlí.

Tom to zakončil slovy : "Těžké situace v našem životě nás mohou posilnit a díky nim se můžeme odrazit."

A na závěr jsme se mohli společně zapovídat u jídla a pití :)

Patricie Lara Polehňová

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.105 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál