INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž ze společné studentské bohoslužby
Pro všechny
1.12.2016 15:07Jana Pletkova

Reportáž ze společné studentské bohoslužby

Nestává se to často, aby studentská bohoslužba vyšla 1. dne v měsíci. Pro listopad 2016 to bylo první úterý, první den v měsíci.

Tentokrát byla bohoslužba netradiční právě v tom, že do Brna zavítali přátelé a kamarádi z jiných INRI měst jako Olomouc, Praha a další. Někteří účastníci přijeli zpoza slovenských hranic – Bratislavy. Mohli jsme potkat i našeho ex-kazatele, Honzu Havelku, který pro následující období působí v Ostravě. Z některých měst dokonce poslali pozdravy formou videa. Cítíte to? Program našlapaný, skvělá atmosféra, no studentská jak má být.

S očekáváním na něco netradičního jsme se těšili na téma bohoslužby, které hovořilo o zkouškách a pokušeních. Mluvené slovo si připravil David Kogut z Třebíče, chválami sloužil tradiční team hudebníků a zpěváků z Brna a okolí. Moderovaly Alena Mališová a Pavlína (čerstvě) Mišáková.

Moderátorky na začátku zatmavily sál a zaujaly naši pozornost tematickou scénkou, která naladila naše myšlenky na večerní téma. Každé přítomné INRI město představilo novinky a nové zážitky ze svého působiště. Následovala hudební část programu a společně jsme chválili Boha písněmi. Po krátkém představení řečníka jsme pozorně poslouchali Davidovo slovo, který použil i sladké pokušení pro uvedení do tématu. Po sále rozmístil malé čokoládové lákadla a vyzval nás k tomu, abychom se pokusili nepropadnout pokušení, které nás svádí ochutnat. Tyhle myšlenky připodobnil k tématu a životu člověka. Pokušení je kolem nás, dokážeme odolat? Dokážeme se zaměřit na Boha? Myšlenky tématu v nás doznívaly při dalším bloku společných písní a chval. Moderátorky byly kreativní. Přetextovly a zazpívaly nám známou píseň od Lenky Kapustové o radosti. Máte odvahu, holky.

 

 

V textu zahrnuly i pozvání na občerstvení a sdílení, které je nedílnou součástí programu. Po ukončení se vlastně ještě nekončilo! Propukly bouřlivé diskuze a hromadné sdílení, protože další společná studentská bohoslužba bude možná až za několik měsíců.

 

Společná studentská bohoslužba

 

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.57 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál