INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Brněnský Silvestr 2016
Brno
19.1.2017 23:54Jana Pletkova

Brněnský Silvestr 2016

Psal se tehdy rok 2016, kdy v prosinci skupina BMW (brněnských místních wůdců) rozhodla, že nestačí slavit Silvestr pouze 1 den v roce, a proto přišla na mládežnický trh s invencí slavit rovnou 3 dny + 1 den navíc, a to vše v prostorách čajovny na Střední. Nastartovala se velká reklamní kampaň, která měla za cíl nadchnout členy brněnské mládeže. Netrvalo dlouho než se ukázalo, že návrh sklidil úspěch i za hranicemi Brna. Dle statistik, které se dochovaly, lze potvrdit, že se sešlo ve dnech 29. 12. 2016 až 1. 1. 2017 kolem 30 silvestruchtivých mladých lidí. Statistiky dále uvádějí i jiná čísla, jako například:

- počet nových párů: 0

- počet spálené doutnající čokolády: 1 (ale to je už jiný příběh) :-)

Celý 4 denní Silvestr by minriroad Brno Silvestr 2016 zimní dovolená čajovna Archery game kinoohl být hodnocen zlatým bludišťákem nebo velkou jedničkou!

Pokud si chcete přečíst podrobnější program, pak můžete zde:

Hned první společný den, čtvrtek, nikoho BMW nešetřili, jelikož jsme táhli rovnou do boje na Archery Game. Pak se ozývaly už jen zoufalé zvuky („au“) šípem zasažených a k zemi padajících členů brněnské mládeže. Nakonec přežili ale všichni, a tak jsme se mohli odebrat do kina a pro změnu sledovat boj mezi Asasíny, Templáři a španělskými inkvizitory. Po skončení ještě pokračovalo pár bojechtivých při deskových hrách v čajovně.

Páteční den započal bowlingem, na kterém si někteří z nás potichu šeptali „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“. Odpolední hodiny zaplnily rovněž deskové hry a americký film inspirovaný podle skutečné události rodiny Beamových, který nenechal mnoho očí suchých. Příchod soboty jsme oslavili tzv. indoor picnicem, na kterém kromě dobrého jídla zazněla i duchovní strava, kterou si pro nás připravil V. Fürst st. a řada písní a my se tak mohli oprostit od našich životních bojů a uvědomovat si, za co vše můžeme být vděční našemu nebeskému Otci.

Po skončení sobotní bohoslužby nás čekal vynikající společný oběd, na kterém například šéfkuchař O. Mičánek představil svou dýňovou polévku s praženými slunečnicovými semínky, V. Fürst ml. červenou čočku na kari a K. Trundová své pečené brambory s kuřetem. Ach. Program pokračoval procházkou mrazivým Brnem. Hrstka těch, kteří se neúčastnili procházky, mezitím prožili díkůvzdání, na kterém si navzájem odpověděli na otázky „Za co jsi v roce 2016 vděčný?“, „Co bys chtěl v roce 2017 změnit?“.
...zkus si na tyto otázky odpovědět i Ty :-).

BMW si pro nás na sobotní večer připravili zábavný silvestrovský program plný nejrůznějších soutěží o lístky do tomboly, která se konala krátce před půlnocí. Nový rok jsme prožili v nedalekém parku s prskavkami a novoročním přípitkem v rukách. Po přemístění do tepla jsme se ztišili u zamyšlení O. Svobody a nechybělo ani novoroční kolečko – a požehnaný nový rok 2017 přeju i vám všem vespolek, kteří jste to dočetli až sem ;).

Noc byla ještě mladá, a tak se pokračovalo v deskových hrách, při kterých postupně začali únavou odpadávat hráči. Ráno jsme zapojili ruku (a pusu) k dílu při dojídání jídel a samozřejmě i při úklidu námi zaneřáděných prostorů.

Program skončil, ale nový rok je před námi, a tak nám všem přeji, ať toužíme Pána Boha stále poznávat a učit se od Něj; ať si uvědomujeme, že jsme hříšní a jedině v Něm najdeme odpuštění; ať jsme vnímaví i vůči lidem okolo nás, kteří hledají světlo a sůl a necháme se použít jako Boží nástroj, aby jim Pán Bůh skrze nás zasvítil a dodal chuť.

Terezie Laňková

Fotogalerie

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.4606 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál