INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž ze studentské bohoslužby - Požehnání
Brno
30.1.2017 09:10Jana Pletkova

Reportáž ze studentské bohoslužby - Požehnání

Jednou takhle ke mně přijde Kuba Foltýn a povídá:
„Hele, nemohl bys napsat článek i o studentské? Ale nějaký... “
„Publikovatelnější?“
„Přesně. :-)“
Po prvotním váhání, zda toho jsem schopen, nakonec přikývnu. Pak mě ale napadá:
„Kubo, jak jsem psal o mládeži... Ono je to skoro stejné. Skvělá atmosféra, zpěv, zamyšlení, pokec, pojez... Jen na studentské je víc lidí. Nechci psát dva stejné články.“
„Tak to napiš jiným stylem. Však ty něco vymyslíš...“

inriroad brno studentská bohoslužba Radek Kantor leden 2017 požehnáníJe tu nový rok a ani v něm studentské bohoslužby nemůžou chybět. Máme za sebou první studentskou roku 2017 a hned nasadila laťku pěkně vysoko. Přestože zrovna řádí zkouškové období, o lidi nebyla nouze. Potkali jsme kamarády staré, dlouho neviděné i ty, bez kterých se týden v Brně prostě neobejde, a koneckonců i adepty na kamarády nové. To už se ale Eva Černá s kolegou moderátorem Danem Stehlíkem chopila mikrofonu. Bez zbytečných průtahů pozvala na pódium zpěváky a hudebníky a po několika chválách přišlo na řadu představení dnešního řečníka. Tím byl Radek Kantor. Zatímco na listopadové studentské o zkouškách a pokušení nás na čokoládu jen lákali, tentokrát ji v rámci představování házeli přímo mezi nás.

Téma požehnání Radek rozvinul na příběhu Jákoba a jeho honbou za požehnáním. Není to jen výhodný byznys. Boží požehnání znamená změnu, a to někdy může bolet.

Následovaly další písně, představení nejrůznějších aktivit během týdne a pozvání k připravenému občerstvení a volnému pokecu. Někteří začali pomalu odcházet domů, většině se však těžce nechtělo. Živě diskutovali, největší vytrvalci až do posledních spojů před rozjezdy.

Na závěr se vrátím k mému úvodu. Myšlenku, že mládeže a studentská jsou podobné, jsem jako pisatel článků nejprve chápal jako komplikaci. Ale ono je to vlastně dobře. Takže kdo se nemůže dočkat další studentské, neváhejte a přijďte v pátek na mládež.

Ondra Papežík

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.4132 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál