INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž ze studentské bohoslužby - Optimismus
Brno
4.3.2017 08:52Jana Pletkova

Reportáž ze studentské bohoslužby - Optimismus

inriroad brno optimismus je to vůbec možné kamil majer únor 2017Když jsem pročítal články o minulých studentských, neměl jsem nejmenší ponětí, co a jak napíšu. Na co se zaměřit a co by mohlo upoutat. Každá studentská, abych pravdu řekl, je skoro stejná. Moderátoři uvedou program, zpívají se chvály, poslechne se zamyšlení, modlí se a v neposlední řadě je prostor na společný čas u občerstvení. I na této studentské bohoslužbě nic z toho nechybělo. Ale když nad tím člověk přemýšlí, každá studentská je úplně jiná než ty ostatní. A ani tahle nebyla výjimkou. 

Téma celého programu bylo: "Optimismus, je to vůbec možné?". Než se dostanu k zamyšlení, rád bych vzpomenul jednu aktivitu, která tuto bohoslužbu ozvláštnila. Jednalo se o to, že moderátoři pozvali na pódium několik optimistů a pesimistů. Dali jim za úkol, aby během celé studentské sepisovali to, co se jim líbilo a nelíbilo. Výsledkem bylo shrnutí z obou řad, jak značně optimistických, tak i pesimistických.

Po této úvodní aktivitě nastoupila chválící kapela, která hudebně zklidnila atmosféru a připravila tak prostor pro řečníka. Tím byl kazatel Kamil Majer, který zamyšlení vyprávěl jako příběh z pohledu první osoby. Příběhem o jednom muži, který se ocitl na dně (v příběhu v jámě), ve mně vyvolal přemýšlení nad otázkou, zda a případně jak je v mém životě možné být optimistickým, a jak optimismus neztratit.

Po delším, ale poutavém zamyšlení program pokračoval chválami, poděkováním řečníkovi a představením toho, co si optimisté a pesimisté sepsali, jako to nejlepší (nejhorší) z celé bohoslužby. Podle mého názoru však pesimisté neměli šanci a museli přijmout porážku J. Nicméně každý posluchač si přece jen udělal vlastní názor na bohoslužbu. Velké díky patří všem, kteří se zapojili do organizace a stále zapojují, protože kdyby se tomu tak nevěnovali, myslím si, že by tolik lidí nezůstávalo v tak klidné a pohodové atmosféře téměř až do pozdních hodin.

Dan Stehlík

 

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.5345 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál