INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Vzpomínky na 3. víkendovku INRI Bible Marek
Pro všechny
10.4.2017 19:12Jana Pletkova

Vzpomínky na 3. víkendovku INRI Bible Marek

Tretí víkend INRI Bible Marek je za nami. Stretli sme sa zasa s priateľmi, užili sme si rybník, zvieratá i slniečko, a v neposlednej rade, študovali sme ďalšie kapitoly evanjelia podľa Marka.

Som moc vďačná za ten nádherný víkend. Už keď sme autom prichádzali do Svatobořic, vítala nás nádherná južná Morava, so svojimi krásnymi poliami a prírodou. Človek sa hneď viac teší z voľného času, keď má nad hlavou modrú oblohu a krásne teplé slnko.

INRIroad víkendovka MarekDalibor nás všetkých privítal s tým, že sa narodili malé kuriatka a kozliatka, a že sa určite máme prísť všetci pozrieť. Väčšina z nás tak urobila minimálne na záver víkendovky, i keď niektorí ku kuriatkam chodili proste furt. Takisto bola pripravená perfektná zmrzlina – myslím, že hovorím zo srdca všetkých: "Ďakujeme, Dalibor!"

Víkend mala tentokrát na starosti pražská INRIroad a Slováci, a všetko bolo dobre pripravené a moderátori nás moc príjemne sprevádzali všetkými časťami programu. V piatok nás hneď na úvod čakala duchovná aktivita, kde sme vo svojich skupinkách chodili po areáli a plnili sme rôzne úlohy na zamyslenie. Napríklad sme si mali uvedomiť, že nie všetko, čo vypadá zvonku pekne, je naozaj pekné aj zvnútra; alebo si uvedomiť, ktoré veci sú pre nás moc dôležité a nechceli by sme sa ich vzdať.

V sobotu i v nedeľu sme každú voľnú prestávku medzi prednáškami trávili pred chatou. Popoludní sa šlo na prechádzku do parku zámku Milotice.

INRIroad Marek Bible počasí  INRIroad Milotice zámek

řečníci na víkendovce INRIroad MarekPrednášky a diskusie boli nad kapitolami 9.-12. a pripravili si ich pre nás celkovo 4. rečníci: Martin Turčan (9.), Tomáš Harastej (10.), Miky Pavlík (11.) a Olda Svoboda (12.). Diskusie boli niekedy hodne napäté, pretože v konkrétnych kapitolách sa objavila téma cudzoložstva a rozvodu, a zamestnalo nás to na celkom dlhú dobu. Ale aj ostatné témy, ktoré sa otvorili, boli moc dôležité, a ja už sa teším na nahrávky, keď si to v kľude ešte budem môcť prejsť znovu. Je fakt super vidieť, že nás štúdium baví, a že je stále čo nové nachádzať v textoch, ktoré niekedy čítame už po mnohýkrát.

V sobotu večer bola zorganizovaná ešte megadiskusia vedená Markom Harastejom, kde sme dali stoly preč a sedeli všetci v kruhu. Diskusia sa pretiahla až do neskorých večerných hodín, a tak spoločenská hra, ktorú si pripravil Honzík začínala už dosť neskoro. Napriek tomu bolo hodne účastníkov, a mohli sme si vychutnať hru "Co na to adventistická mládež", adaptácia televíznej súťaže 5 proti 5, akurát s vlastnými otázkami, na ktoré odpovedalo 100 našich mládežníkov. Myslím, že hru sme si užili my organizátori, účastníci i nehrajúci pozorovatelia. Bolo zaujímavé zistiť, ako decká vnímajú niektoré otázky.

V nedeľu už bolo ale vidieť, že niektorí ľudia už sú moc dlho zavretí, a tak hádzali jeden druhého do jazierka. Skončili tam aj niektoré dievčatá, a tiež bola prevrhnutá loďka, ktorá si mierumilovne plávala okolo divokých kúpajúcich sa chlapcov. Našťastie nedošlo k žiadnemu úrazu, a pri tomto počasí možno bolo vykúpanie sa aj príjemným schladením. Počasie proste na celý víkend vyšlo!

INRIroad Marek víkendovka  INRIroad víkendovka Marek

Minimálne ja sa teším už na ďalšiu víkendovku, posledných záverečných 13.-16. kapitolu. Tak usilovne študujme v naších domovských skupinkách, aby sme boli pripravení na záverečný víkend, ktorý prebehne 12. - 14. 5. 2017.

Lenka Havelková

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.3891 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál