INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Terén 3– Den deskových her
Pardubice
16.4.2017 09:42John Krupa

Terén 3– Den deskových her

Dne 7.4.2017 se konala další terénní akce SDK ADRA v již známém Domově pro seniory U Kostelíčka.

Tentokrát jsme se rozhodly zde uskutečnit Den deskových her pro místní seniory. Výběr her byl vskutku pestrý, přeci jen sto lidí, sto chutí J Byly k vidění klasické hry např. karty, šachy, domino či Člověče, nezlob se.  Rovněž jsme nabídly i hry současné, možná trochu netradiční např.  stavení věže Jenga z dřevěných kostek, zoologický kvíz či postřehovou hru Dooble.

Přiznávám, že jsme měly zpočátku trochu obavy, jestli si starší občané vůbec chtějí hrát a bavit se. Přeci jen, to jsou vážení občané v úctyhodných letech a ne žádné děti. Navíc, nabízené hry vyžadovaly mnohdy i notnou dávku postřehu, trpělivosti, přesnosti či znalostí.

Naše obavy se rozplynuly ihned, jakmile jsme  začaly vysvětlovat principy jednotlivých her. Zájem o hry byl velký nejen u seniorů, ale i u přítomného zdravotního personálu. Vytvořily se skupinky hrající karty, domino, jiné zase stavěly dřevěnou věž či hádaly otázky týkající se říše zvířat. Kupodivu byl největší zájem o hry ze současnosti a mnohdy jsme nad rychlostí postřehu a přesnosti seniorů opravdu žasly. Nemusím ani zmiňovat, že nás ,,mladé,, často s přehledem porazili na celé čáře J

A co říci závěrem? Lidé se rádi baví a hrají si.  Je jedno, jestli je vám pět nebo třeba osmdesát let.  Všední starosti a strasti odplují pryč a vy se jen smějete, fandíte a bavíte se s ostatními. Smích je přirozená forma odpočinku a relaxace. 

Ostatně, o hravosti nás všech se můžete přesvědčit z fotografií.

Jarka Kleclová

Fotogalerie

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1065 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál