INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž z dubnové studentské
Ostrava
19.4.2017 17:06Jana Pletkova

Reportáž z dubnové studentské

Ako každý druhý utorok v mesiaci, aj v apríli sa konala študentská bohoslužba v Ostrave. Tentokrát bola trošku špeciálna tým, že rečníkom bol Slovák (donedávna tiež študent, ale dnes už doktor) MUDr. Michal Ševčík. Zavítal k nám spolu s manželkou Gabikou. Obaja pracujú v Česku ako lekári a tak aj téma bohoslužby bola pojatá tak trochu medicínsky: Boží resuscitace aneb Když všechno selže.

INRIroad studentská bohoslužba OstravaNa začiatok sme si vypočuli krátke interview, kde sme Michala trochu vyspovedali a dozvedeli sa napríklad, prečo sa rozhodol študovať práve medicínu. Súčasťou bohoslužby boli, už tradične, chvály počas ktorých sme sa mohli stíšiť, priblížiť Pánu Bohu a naladiť sa na počúvanie Jeho Slova. Michal začal zamyslenie vysvetlením stavu fyzického zlyhania, kde rozlišujeme dve štádiá: kompenzované, ktoré telo ešte dokáže samo zvládať a štádium dekompenzované, kde je nutný zásah zvonku, inak záchrana nie je možná. Každý z nás potrebuje takýto Boží zásah. Potrebujeme, aby nás Boh “zresuscitoval“ a dal nám nový život, ktorý bude zameraný predovšetkým na Neho.

INRIroad studentská bohoslužba OstravaTému obohatil vlastnými skúsenosťami a tak sme boli vyzvaní pozrieť sa každý do svojho života a prehodnotiť svoje zameranie. Položili sme si otázku, ako by sme každý sám za seba, dokončili vetu: Když všechno selže... Je pre nás Boh len poslednou možnosťou, keď už všetko zlyhá? Alebo je niekým, komu budeme dôverovať a milovať Ho aj keď prídeme o všetko, čo má pre nás hodnotu?

Na záver sme Pánu Bohu spoločne vyznávali, že potrebujeme Jeho zásah a nový začiatok v našom živote. Dostali sme pozvanie na množstvo akcií, ktoré v Ostrave prebiehajú pravidelne počas týždňa, ale tiež na tie, ktoré nás čakajú v lete a jedno, už tradične do Metra, kde niektorým bolo tak príjemne, že tam trávili spoločne čas do neskorých hodín.

Vďaka patrí Pánu Bohu za každého človeka a požehnaný čas, ktorý sme spolu mohli stráviť. smile

Lenka Kapustová

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.3383 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál