INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
INRI Ženy 2017
Pro všechny
27.4.2017 10:11Jana Polehna

INRI Ženy 2017

(Varovanie – článok je písaný v slovenčine, a všetky i/y sú správne. Prosím všetky české ženy o odpustenie, keď Vám bude táto slovenská gramatika trhať oči  smile )
 
Už pred nejakým časom nás napadlo, že by sme mohli zorganizovať víkendovku pre ženy, ktoré sú aktívne v službe INRI road, vytvárajú skupinky, robia atmosféru, modlia sa za svoje INRI mestá, a častokrát sú už na pokraji síl. Čo tak sa stretnúť, podeliť sa o svoje skúsenosti, radosti i trápenia, načerpať nových síl, inšpiráciu, a proste spolu relaxovať? Máme radosť, že sa nám (aj po niekoľkonásobnej zmene termínu a dokonca i jednej zmene miesta) podarilo stretnúť v tak krásnom počte! Oslovených dievčat bolo omnoho viac, nie všetky však v tento termín mohli. Verím, že ak sa táto víkendovka zopakuje, pozvanie príjme ešte viac žien :-)
 
INRIroad, INRI ženy
 
Piatok sme si príjemne začali spolu s Jančou a Zuzkou, a rovno sme sa nenásilnou formou mohli trošku spoznať. Naše myšlienky boli nasmerované na cnosti žien, pričom najväčšími sú bázeň pred Bohom a statočnosť (podľa Prísl 31).
 
V sobotu sme sa spolu naraňajkovali, mali sme netradičné chvály pozostávajúce z našich youtube srdcu blízkych kresťanských piesní a potom slovo už dostala Pavlínka, ktorá mala zamyslenie na tému hodnoty ženy. Pozreli sme sa spolu úplne novými očami na príbeh Jákobovej prvej, ale vždy druhej, ženy Lei.
 
 
Po obede a prechádzke po Ostrave sme sa zasa stíšili nad zamyslením Ivanky, ktorá nám ukázala, čo to pre ňu znamená ctiť si Pána Boha a slúžiť Mu. Príbeh, ktorý spomenula, bol život moábskej Rút.
 
S Léňou sme mali "panelovú diskusiu" so ženami, ktoré sú alebo boli vo vedení jednotlivých INRI miest. Bolo to osobné a inšpiratívne, vidieť, ako úspechy i neúspechy zvládajú jednotlivé ženy; čo ich motivovalo zapojiť sa do projektu INRIroad; čo ich stála táto služba; ale tiež bolo krásne počuť, že aj napriek ťažkostiam vidíme v službe zmysel a silu čerpáme od Pána Boha.
 
Po dobrej večeri sme si zašli na bedminton, z ktorého sa všetky ženy vracali príjemne unavené. Človek by čakal, že padneme do spacákov a za sekundu budeme tvrdo spať - avšak rozhodli sme sa pustiť si prvý film zo série Anna zo Zeleného domu (odporúčame!), a po skončení niektoré ženy ešte pokračovali v ďalších dieloch a vydržali pozerať až do trojky, a šli spať niekedy okolo pol piatej!
 
V nedeľu ráno sme už pomaly cítili, že sa víkendovka končí, ale ešte nás čakali dva body programu.
 
 
Ja som mala zamyslenie o statočnej žene - rozobrala som príbeh o Abígajil (ktorá ma veľmi oslovila svojou statočnosťou, múdrosťou a pokorou), potom som hovorila trošku o sebe (o tom, ako vnímam svoj život a svoj zdravotný stav) a na záver sme si znova prečítali o žene z Príslovia 31. Hlavnou myšlienkou bolo, že každá z nás môžeme byť statočnou... Statočnosť nie je o našej sile, ale o sile Pána Boha!
 
Posledná aktivita celej víkendovky bola kreatívna výroba s Betty - vyrábali sme záložky, ktoré nám budú pripomínať tento spoločne prežitý čas. Zapojili sme sa všetky, aj tie z nás, ktoré máme od kreatívnosti veľmi ďaleko, a výsledky u všetkých žien boli krásne. Nakoniec sme ešte dostali dar – mohli sme si vybrať knižku zo série Biblických žien od Francine Riversovej.
 
 
 
Naozaj mám radosť, že sa mohla táto víkendovka uskutočniť. Keby som to mala zhrnúť, tak sme viaceré boli prekvapené tým, aké super to bolo v prítomnosti ostatných žien. Úplne iné, než na klasických INRI víkendovkách (kde je to teda tiež obohacujúce vždy, ale úplne iným spôsobom). Každá žena sme iná, svoja, ale dokopy sme utvorili fajn partu, zasmiali sme sa, uvarili si spolu, každý sa nejakým spôsobom zapojil, a aj sme si oddýchli! Som vďačná Pánu Bohu za tieto vzácne ženy, ktoré obetúvajú v jednotlivých INRI mestách svoj čas a energiu, a ktoré sa rozhodli slúžiť a pomáhať druhým ľuďom na ceste za Pánom Bohom. Moc by sme si želali, aby bolo viac žien i mužov motivovaných k aktívnej pomoci a budovaniu vzťahov... je to zmysluplné, pretože ešte mnoho ľudí Pána Boha nepozná...
Lenočka Havelková

Fotogalerie

POZÍTŘÍ

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.5685 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál