INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Letní dovolená Pardubice 2017
Pardubice
13.8.2017 16:01John Krupa

Letní dovolená Pardubice 2017

Po zvažování několika lokalit pro letní dovolenou jsme nakonec zvolili pro náš letní INRI drive Polsko a Slovensko. Vyrazili jsme jedním autem z Pardubic směr Ostrava, kde jsme přenocovali u Polehňů a další den pokračovali směr Osvětim. Koncentrační tábor v Osvětimi byl opravdu mrazivý zážitek. Viděli jsme, jak je to obrovská plocha tábora a v muzeu si přečetli plno příběhů lidí, kteří kvůli maličkosti museli zemřít. Po nepříliš pozitivním začátku jsme vyrazili dál. Po cestě jsme zatoužili vyzkoušet, jak vaří Poláci a k našemu zděšení to nebyl dobrý nápad. =D Ač jsme se ujistili, že mají otevřeno, nikdo v restauraci nebyl, číšník ani po 15 minutách se neobtěžoval přinést jídelní lístek. Jídlo zrovna kulinářský zážitek taky nebyl. Pizzy, salát ani rajská nechutnali dobře. Alespoň nasycení jsme vyráželi vstříc městu Krakow.

Krakow je opravdu krásné město, byli jsme z toho nadšeni. Autem se dá zaparkovat uprostřed města u kostela a pak pokračovat pěšími zónami po historickém jádru města. Tolik uliček by mohla i Praha závidět. Všude plno koňských povozů a zmrzlináren. Náplanovali jsme si okruh okolo zámku Wawel castle. Během cesty jsme se zastavili a zaposlouchali do Cambridgeského chrámového sboru v jednom kostele. Pokračovali jsme na hrad, kde byl opravdu nádherný výhled na řeku Vislu.

Jelikož už bylo pozdější odpoledne, vydali jsme se k našemu domku, který jsme si našli přes AirBnb službu v malebné vesničce v Lendaku na Slovensku. Cestou jsme viděli nádherné hory a těšili se, že zítra také vyrazíme na turistiku.

Dalšího den jsme se vydali do Tater na Moskie Oko (1395m n.m.) a na Czarny Staw(1583). Za celodenní procházku jsme byli obdarováni nádherným výhledem nad vodopádem a dokonce jsme se dotkli i zbytku ledovce.

Za dovolenou jsme podnikli ještě hon na Cachku, koupání v termálním koupališti Bešeňová a návštěvu obrovských solných dolů Wieliczka. Po dovolené jsem se odměnili pořádným nášupem ve Smoke House a jeli domů.

John

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.157 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál