INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
INRI Bible kazatel
Pro všechny
6.9.2017 08:36Jana Pletková

INRI Bible kazatel

Knihu Kazatel jsme studovali během srpnového týdne v areálu teologického semináře na Sázavě. Jacques je adventistický teolog židovského původu, který vyučuje na Andrewsově universitě starozákonní exegezi. Bylo pro nás velkým potěšením, že knihu Kazatel nám přijel přednášet Jacques Doukhan, který se touto knihou zabývá přes 6 let. Díky tomu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých okolností, ke kterým bychom se jako laici nedostali. Proto byl pro nás týden se Jacquesem přínosný.

                     Doukhan   Doukhan s Martinem

 Prostředí teologického semináře je opravdu příjemné na zklidnění a zapomenutí všedních starostí, líně tekoucí řeka Sázava k tomu dodávala své. Ale především o nás bylo skvěle postaráno od děvčat z kuchyně, které nám dopřávaly uspokojit veškeré chuťové buňky.

Každý den po snídani jsme začínali s chvály, zamyšlením a modlitbou, abychom pozvali Pána Boha mezi nás a dopřál nám se plně soustředit na studium. Studovali jsme pilně každé dopoledne, kdy nám Jacques odhaloval další zajímavosti. Například, že kniha Kazatel se dělí na tři části, kdy první a třetí se vzájemně odráží jako zrcadlo a druhá část je střed. Také odkazuje na stvoření světa a zároveň na dobu soudu a ve všem máme hledat Boží milost. Když nadešel čas konce studia, byl vždy prostor k diskuzi, tu jsme pak měli i každý večer. Bylo vždy plno otázek a všechny měly svoji podstatu. Dopoledne nám překládal Olda Svoboda a večer Martin Turčan. Díky jejich skvělému překladu, jsme se mohli všechno dozvědět.

 

                  INRI kazatel

Během celého týdne nám bylo dopřáno skvělé počasí. Proto jsme ho nemeškali využít a na každé odpoledne jsme naplánovali výlety. Poznávací procházka po Sázavě, výlet na hrad Český Šternberk, návštěva Kutné Hory, společné hry a projížďka na kánoích po řece Sázavě, na kterou s námi i vyrazila Jacquesova manželka.

                    Kánoe

Týden utekl v elice rychle a tak knihu Kazatel uzavřelo sobotní kázání a s ním hlavní myšlenka – pokud nemáme Boha ve svém středu života, tak vše co děláme je marnost nad marnost.

                                                                                                                                                    Andrea Slezáková

 

                               

 

 

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.455 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál