INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž z říjnové ostravské studentské bohoslužby
Ostrava
26.10.2017 19:19Jana Pletkova

Reportáž z říjnové ostravské studentské bohoslužby

V úterý 10. 10. 2017 se uskutečnila v modlitebně CASD v Ostravě – Mariánských Horách studentská bohoslužba.

Na studentských bohoslužbách je skvělé to, že můžete pozvat své přátele, kteří nemusí být nutně studenti. Máte možnost poznat nové lidi, zazpívat si společně, a nebo si jen dát v čajovně výborný čaj, no a ti mlsnější k tomu čaji mohou přidat dobrý zákusek. A společně přemýšlet.

Marek Harastej

Téma této studentské bohoslužby bylo: Když se ptá Bůh. A teď malá ochutnávka.

Řečník Marek Harastej, vedoucí projektu INRIroad v Česku a na Slovensku a ředitel adventistického teologického institutu, připomenul zkušenost apoštola Petra, který se setkává s Ježíšem poté, co ho zradil. Ježíš Petra překvapuje svou otázkou. Ptá se ho: „Máš mě rád?“ Neptá se: „Petře, je to už naposledy, co jsi zklamal?" Neptá se: „Můžeš mi slíbit, že je to naposled, cos provedl něco takového v životě?" Ježíš, tedy Bůh, se ptá: „Petře, máš mě rád?"

Bůh je stále stejný. Neočekává od nás sliby typu: „Já už to takhle dělat nebudu. Od teď budu žít svůj život tak, jak se má.“ Na to se nás náš Bůh neptá. Klade jednoduchou otázku: „Máš mě rád?"

Jak to vypadá, když máme někoho rádi? A když máme někoho opravdu rádi, jak se k němu chováme? Je nám jedno, kdy jsme s ním naposledy mluvili? Nebo s ním toužíme mluvit co nejčastěji?

Jsem ráda, že můj Bůh mi neklade nesplnitelné cíle. Že po mně nechce, abych slibovala v podstatě nesplnitelné, protože můj život nikdy nebude bez chyby, naprosto perfektní. Jsem vděčná, že nechal zaznamenat otázku: „Petře, Honzo, Pavle, Evo, Markéto,... máš mě rád, máš mě ráda?“ Jsem ráda, že jsem mohla poznat takového Boha. A o poznání takového Boha se chci dělit a studentská bohoslužba mi to umožňuje.

Markéta Kavková

Fotogalerie

Upozornění

Týden duchovní obnovy je zrušen z důvodu malého zájmu.

Oznámení

Spuštěno přihlašování na Adventistickou identitu a RAIL tour.

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.4502 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál