INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
INRI Brno navštívila INRI Ostravu
Brno, Ostrava
6.12.2017 21:41Jana Pletkova

INRI Brno navštívila INRI Ostravu

V Ostrave bolo počas víkendu 1. – 3. 12. 2017 rušno. Proste, keď sa spojí niekoľko INRI miest dokopy, tak je to vždy super.

Po 1. stretnutí INRI BRNO + INRI BRATISLAVA, 2. stretnutí INRI BRNO + INRI PARDUBICE, sa Brno rozhodlo navštívť aj našu OSTRAVU!!! 

Celkovo sa tu za ten víkend ukázalo (na rôzne dlhú dobu) asi 40 mládežníkov! 19 ľudí prišlo z Brna, 18 domácich Ostravákov + najbližšie okolie, a 3 nezaraditeľné návštevy (ani z Brna ani z Ostravy). No, a to ešte nepočítame mládežníkov z Dětmarovic a Karvinej. Za každého jedného človeka, ktorého sme stretli tento víkend, sme vďační.

 

Ak Vás zaujíma, ako sme sa mali a čo sme robili, pokračujte v čítaní článku.
Ak ste skôr vizuálne typy, tak len preleťte fotogalériu pod článkom smile

PIATOK

Príchod vždy býva náročný. Ľudia meškávajú aj keď cestujú len v rámci jedného mesta, nieto cez pol republiky. Takže nejaké autá prišli, o hodinu ďalšie, o hodinu ďalšie... a niekto potom prišiel až v sobotu ráno laughing

Ale večera bola nachystaná, a následne zjedená do poslednej kvapky guláša a do poslednej zeleninovej cestoviny. Potom sme spoločne vstupili do soboty zamyslením, piesňami, "kolečkom"... A pred spaním sme si pozreli krásny film s názvom Amazing love (moderné spracovanie biblickej knihy Ozeáš). Film vrelo odporúčame všetkým!

SOBOTA

Na sobotu bola naplánovaná návšteva maličkého zboru Dětmarovice, ktorý má na starosti ostravský študentský kazateľ Honza Havelka. Dětmarovice sa nachádzajú cca pol hodiny cesty od Ostravy, a je to rodinný zbor, kde chodí cca 25 ľudí. Tým pádom, že nás tam prišlo tak 22 ľudí, tak sme zdvihli návštevnosť o 100 %. 

Sbor Dětmarovice

Návšteva a podpora maličkého sboru Dětmarovice

Hudobný príspevok INRI Brna

Martin Turčan

Kázanie mal brnenský študentský kazateľ Martin Turčan. Jeho jedinečné zamyslenie z knihy Žalmov bolo veľkým povzbudením pre všetkých počúvajúcich.

Aj vy si môžete prečítať Žalm 113 a všímať si tam, ako sa Boh, ktorý je veľký a všemocný, stará aj o najmenšieho a najbiednejšieho človeka. 

Po kázaní, spoločnom obede, a krátkej zimnej zasneženej prechádzke po Dětmaroviciach sme sa už mohli tešiť na koncert, ktorý si pre nás pripravili mladí z Karvinej. Tam mal zamyslenie o márnotratnom synovi Filip Fürst.

Piesne boli krásne, Karviňáci sú moc talentovaní! Bolo fajn, že to všetko vyšlo zrovna takto.

Deskové hryKeď sa všetko skončilo, tak decká zistili, že 2 bohoslužby nestačia, a vypravili sa ešte na ostravskú Atmosféru smile. Nemôžem vám povedať, ako tam bolo, pretože my sme medzitým stihli roztláčať dve pokazené autá (jedno zapadlo do snehu, a jedno neštartovalo), previesť sa cez Karvinú a urobiť fotku pri šikmom kostole Petra z Alkantry (podporujeme totiž RAIL tour Fandu!). Keď sme prišli do Metra, tak za pár chvíľ už došli aj ostatní z Atmosféry – ktorá podľa ich slov bola super!

Nakoniec sme sa navečerali, rozprávali, hrali sme sa – dokým kto vládal.

NEDEĽA

O 8. ráno (dohodnutý čas raňajok) sme vošli do Metra a našli úúúplne všetkých spať! Teda, až na jedného zodpovedného chlapca, ktorý bol už hore. Tým sa začalo naše meškanie, ktoré sa ťahalo až do laser game.

Po dobrých raňajkách sme  sa teda vypravili na haldu Emu, typickú ostravskú raritu. Užívali sme si nádherné zimné rozprávkové počasie, ale hore na kopci bol všade dym a cítili sme sa trošku ako na sopke.

Halda Ema

Laser gameLaser game sme stihli tak-tak (s určitým meškaním, ktoré nám ale odpustili) a decká sa rozdelili do 3 teamov, a zahrali si celkom tri hry. My fanúšikovia sme nadšene pozerali počas hier na tabuľku najlepších strelcov, a fandili sme všetci Terke z Ostravy, ktorá bola naozaj dobrá a strčila do kapsy aj chlapcov. 

Nakoniec sme si objednali v Metre pizzu. Zvyšok času sme strávili jedením, rozprávaním sa, hraním sa, a voľným programom, až dokým neodišiel posledný človek.

Pre nás to bol fakt krásny víkend. Spoznali sme nových ľudí, oddýchli sme si, aj sme sa zahrali. 


Brnu ďakujeme za návštevu, 

Ostrave ďakujeme za privítanie Brna.

A moja otázka na záver:
Koho navštívi INRI Brno nabudúce? laughing Žeby Olomouc?

Lenočka Havelková

Fotogalerie

DNES

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.49 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál