INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž ze studentské bohoslužby (leden)
Brno
31.1.2018 14:31Jana Pletkova

Reportáž ze studentské bohoslužby (leden)

S rokem 2018 jsme odstartovali novou sérii tří studentských bohoslužeb na téma „Vztah křesťana k…“. Touto krátkou sérií nás v průběhu ledna až března provází náš studentský kazatel Martin Turčan.

Na první studentské bohoslužbě jsme se věnovali tématu „Vztah křesťana ke světu“. V životě se nám nejednou zdá, že existujeme ve dvou světech – v pozemském i duchovním. Někdy si s tím nevíme rady a ptáme se, co nám jako věřícím může pomoct vymanit se z melancholie rozpolcenosti.

Odpoveď zní: přijetí úkolu – vědomí speciálního poslání, které na tomto světě máme – být solí a světlem; pomalu a po trošce, ale zároveň citelně a viditelně náš svět proměňovat… Sůl se musí rozptýlit, aby fungovala, ale zároveň nesmí přestat být solí. Osvětlené město září do světa z hory. Co to znamená? Že potřebujeme žít v tomto světě, mezi lidmi, ale zároveň držet spolu jako církev, která není z tohto světa a která zůstává opevněným městem na kopci, stmeleným společenstvím napojeným na Boha, solí která neztrácí svou slanost. Kéž se nám to i v tomto roce daří!

Autor: Betty Turčanová

Fotogalerie

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.4308 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál