INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž z červnové SB
Ostrava
21.6.2018 17:35Lenka Havelková

Reportáž z červnové SB

Někteří z nás úspěšně ukončili další úsek studentského života, další mají některé zkoušky teprve před sedou. Proto více než třicítka zaplněných židlí byla v úterý večer milým překvapením. Zkouškové období je v mnohém podobné našim životům, životům věřících lidí. Pravidelná společná bohoslužba uprostřed náročného týdne myslím dává možnost odpoutat se od povinností a načerpat sílu.

Sešli jsme se, zpívali, byli informováni o aktivitách INRIroad, slyšeli zamyšlení s podtitulem: “Bojuj za vítěze.” a končili jsme v METRO čajovně u jídla a rozhovorů. A končili jsme několik hodin.

Pozvali jsme Radka Dubického, který si pro své zamyšlení vybral téma vyzývající k našemu aktivnímu životu i přemýšlení. Zamyšlení bylo osobní, protože jinak to ani nejde. Pokud přicházíme na bohoslužby a před Pána Boha, nemá smysl si na něco hrát. Pán Bůh nás zná a jedná podobně jako otec, který dá svému synu svobodu žít podle svého, ale pak s láskou čeká, jestli se vrátí a přijímá ho zpět (podobenství o marnostratném synu, najdeš v Bibli). V jedné písni zpíváme slova: “Ježíš je vítěz, ó, haleluja, haleluja, Pána chval…” a právě za Ježíše bychom měli bojovat. Bojovat tím, že se budeme modlit, studovat Bibli, přemýšlet nad naším životem, učit se z Ježíšova příkladu. Děláme chyby, máme slabosti? S tím se počítá a situace má řešení. Máme to odevzdat Pánu Bohu a nechat se vést. Jednoduché napsat, často náročnější žít.

Pokud se nacházíme uprostřed “boje dobra se zlem”, nemůžeme říct, že se nás to vůbec netýká. A pokud se postavíme na stranu Ježíše, logicky budeme chtít budovat silnější vztah s Ním. Zvítězil a dává nabídku, abychom se vrátili na stranu vítěze. Možná se ještě zapotíme, budeme se muset hodně učit a projít přes nějaké úkoly, ale přijde čas zvednout ruce a přijde chvíle "nekonečných prázdnin" bez zkoušek, únavy, termínů...

Honza R.

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1554 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál