INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Reportáž z květnové studentské bohoslužby v Ostravě
Ostrava
31.5.2018 21:31Lenka Havelková

Reportáž z květnové studentské bohoslužby v Ostravě

A byla tady další studentská bohoslužba, tentokrát nás slovem provedl Kuba Chládek. Tématem květnové bohoslužby bylo: Bezohledný ON i JÁ.

Ukázka POZITIVNÍ BEZOHLEDNOSTI byla postavena na příběhu v Genesis, 2. kapitola.

Bůh nás vytvořil, stáli jsme mu za to? Je dárcem celé naší osoby, vnitřku i vnějšku. Jenom ON je Stvořitel, nikdo jiný. Člověk dostal vše, nic nevytvořil sám. Vše bylo pro člověka, dal mu pouze jeden příkaz: „Z každého stromu zahrady smíš jíst. Ze stromu poznání dobrého a zlého však nejez!!!“. A jak to dopadlo? Člověk začal důvěřovat někomu jinému, stál proti Dárci všeho. Začal důvěřovat někomu jinému, kdo mu nic nedal. Tvůrce po tomto lidském selhání, Bůh opět přichází a člověk se před Bohem začne ukrývat. Místo omluvy se člověk schovává.

Tvůrce přijde a chová se stejně, jakoby se nic nezměnilo. Na jeho jednání se nic nemění. Bůh to dělá bez ohledu, na to, co člověk provedl. Neprohlubuje lidské selhání. Bůh nemění vztah k člověku, ale člověk změnil svůj vztah k Bohu. JEHO vztah se nezmění, přestože člověk odmítá. Žádná okolnost jeho vztah k nám nemění.

Jsme nevěrní, ale ON zůstává věrný, navzdory naší nevěře. Bůh je BEZOHLEDNÝ, ale v POZITIVNÍM VÝZNAMU.

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1651 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál