INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Ohlédnutí za charitativním univerzitním blešákem
Pardubice
21.10.2018 08:59John Krupa

Ohlédnutí za charitativním univerzitním blešákem

Ve středu 26. září se naši dobrovolníci účastnili akce pořádané Univerzitou Pardubice, která nesla název Příliv. Během celého odpoledne se mohli studenti seznamovat s aktivitami, které univerzita nabízí. Přes záchranářský kurz, piknik s Erasmus studenty a hudebního sboru se dostali až k našemu SDK ADRA stánečku. Nejen, že jsme se mohli studentům osobně představit a zodpovědět na otázky ohledně aktivit v domovech pro seniory nebo u dětí v Klokánku, ale zároveň jsme organizovali i charitativní UPCE Blešák. Věci k prodeji mohl věnovat kdokoli a vše se točilo kolem studia. Takže si studenti mohli koupit například skripta, hrnečky, pánvičky na koleje nebo i bílé pláště pro chemiky. Celý výtěžek z prodeje, který byl neuvěřitelných 6 208 Kč, nyní putuje přes humanitární organizaci ADRA k dětem do Čalantiky – vzdělávacího centra v Bangladéše, kde díky této částce umožníme jednomu dítěti studovat po celý rok a nebo se za to dají pořídit učebnice a školní pomůcky pro čtyři děti na celý rok. Zbylé věci, které se během blešáku neprodaly, dostaly nový úkol. Dovezly se do charitativního ADRA obchůdku do Svitav, takže jistě najdou další nové a radostné majitele.

Často si neuvědomuje, jaké máme štěstí, že můžeme studovat, máme kde bydlet a jídlo každý den. Na mnoha místech světa ale situace stejná není. Jsem ráda, že díky Blešáku jsme mohli i takto na dálku pomoci dětem v Bangladéši. Všichni darovali a pomohli, jak umí nejlépe. Učitelé přispěli nejen svou účastí věnováním věcí na Blešák, ale poté si i sami nějakou tu drobnost koupili. Myšlenka propojení studentů zde v ČR a v Bangladéši se mi moc líbí a bylo vidět, že si celý den všichni, jak studenti, dobrovolníci, organizátoři i náhodní kolemjdoucí velice užili.

Margarita Gil, Žanet Vaníčková

Fotogalerie

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1545 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál