INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Studentská bohoslužba Brno - Nový začátek - reportáž
Brno
3.10.2018 16:16Lenka Michálková

Studentská bohoslužba Brno - Nový začátek - reportáž

První studentská bohoslužba brněnského INRIroad v tomto akademickém roce nesla název „Nový začátek“. Sešla se na ní spousta mladých lidí, studentů i pracujících. Kázáním sloužil domácí studentský kazatel Martin Turčan, který mluvil o nelehkých přechodných obdobích, kterými nejednou v životě procházíme a v kterých toužíme po novém, lepším začátku. Někdy jsme podobně jako Izraelité nebo Ježíš nuceni před novým začátkem projít „pouští“. Hagaře (otro kyni Sáry) se to dokonce stalo dvakrát. Ale ona se v této své poušti setkala s Bohem, kterého nazvala „Bůh vševidoucí“. Její příběh může být pro nás povzbuzením (ačkoli se s Bohem nesetkáváme osobně v Božím poslovi tak jako ona), že Bůh nás vidí a ví o našich cestách životem a že sním máme naději na nový a lepší začátek. To byla hlavní myšlenka kázání. 

První studentská bohoslužba byla zároveň příležitostí přivítat prváky a také státnicující studenty a vyprosit pro ně na tento akademický rok zvláštní požehnání. Jsme vděční za každou novou i staronovou tvář a věříme, že sezóna 2018/2019 bude pro nás časem Božího požehnání a chceme jí projít ve vědomí, že bez ohledu na to, zda jdeme zrovna oázou, nebo pouští On o nás ví a je s námi. 

 

Lenka Michálková

31. března

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1627 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál