INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Studentská bohoslužba Brno - Kdo je kdo - reportáž
Brno
9.1.2019 10:24Lenka Michálková

Studentská bohoslužba Brno - Kdo je kdo - reportáž

Druhá listopadová studentská nás provedla desátou kapitolou Jana, verši 22 – 42.

Osmidenní svátek Chanuka, svátek světel, slaví židé jako připomínku osvobození chrámu od pohanů, odstranění falešného boha. Rozhodnou se jej slavit i přesto, že není nikde v Mojžíšově zákoně. Ve starém zákoně o něm zmínku nenajdeme, ale v novém se jeden příběh v tyto dny odehrává.

Toho dne se Ježíš na svátek světel procházel Šalamounovým sloupořadím v chrámu. Tu ho obklopili židé a ptali se, zda je Mesiáš. Kladná, ale nepochopená odpověď otevřela rozhovor, který se točí kolem jediné základní otázky. Kdo je kdo?

Ježíš jim odpověděl: Řekl jsem vám to, a nevěříte. Skutky, které jsem činil, ty o mně svědčí. Ale vy nevěříte, protože nejste z mých ovcí. Mé ovce slyší můj hlas, já je znám, jdou za mnou a já jim dávám život věčný; nezahynou na věčnost a nikdo je nevytrhne z mé ruky. (Jan 10, 25-27)

Kdo je kdo? Je Ježíš náš zachránce a my jeho ovečky? Platí tato otázka i dnes pro nás? Pokládáme si ji? Vědět kdo je kdo, je v našich každodenních životech velice důležité a pokud máme žít dobrý duchovní život, musíme se nad tímto zamýšlet.

Zkus se sám /sama sebe zeptat, kdo jsem pro Ježíše? A kdo je pro mě Ježíš?

 

OP

31. března

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1481 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál