INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Studentská bohoslužba Brno - O nesmyslu - reportáž
Brno
14.1.2019 06:59Lenka Michálková

Studentská bohoslužba Brno - O nesmyslu - reportáž

Čtvrtého prosince jsme se mohli společně s ostravským kazatelem Filipem Fürstem zamyslet nad textem z Lukáše: Šimon mu odpověděl: „Mistře, namáhali jsme se celou noc a nic jsme nechytili. Ale na tvé slovo spustím sítě. Když to učinili, zahrnuli veliké množství ryb, až se jim sítě trhaly.“ (Luk 5, 5-6)

Nesmysl – naprostý nesmysl. Z logického lidského pohledu nešlo brát Ježíšovu radu vážně. Vyjet znovu na hlubinu? Ve dne? Po neúspěšném celonočním pachtění, při němž neulovili vůbec nic? Přes veškerou absurditu situace rybáři Boží slovo uposlechli a byli ohromeni jeho velikostí.

Když se tak zamyslím nad Božími odpověďmi na modlitby nejrůznějších biblických postav, tvoří je nesmysly docela často. Noe staví loď na souši daleko od vody, stará a bezdětná Sára rodí, Abraham se podrobuje zkoušce a jde obětovat svého jediného syna, pohled na bronzového hada lečí hadí uštknutí, zdi opevnění Jericha se po sedmidenním obcházení izraelity bortí, Daniel přežívá ve lví jámě, Ježíš po třech dnech vstává z mrtvých…. Tyhle všechny příklady jen ukazují, že Bůh dokáže dávat nesmyslu smysl.

Co my? Jsme vnímaví na Boží hlas? Dokážeme jej poslouchat, přestože se nám jeho obsah zdá být nesmyslem? Umíme hledat v nesmyslu hlubší smysl? Jaký (ne)smysl má Bůh asi připravený asi pro nás?

31. března

Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1981 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál