INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Předvánoční studentská Brno - reportáž
Brno
5.2.2019 09:48Lenka Michálková

Předvánoční studentská Brno - reportáž

Předvánoční studentská bohoslužba byla výjimečná. Byla výjimečná svým programem, který tvořilo více chval, než je zvykem, kázáním od kazatele Oldy Svobody a samozřejmostí bylo nadstandardní občerstvení. A o čem vlastně studentská bohoslužba byla? Nemohla být o ničem jiném než o Vánocích, nebo alespoň o tom, koho se Vánoce týkají. O Ježíši.

Kazatel Olda měl své kázání velmi netradičně pojaté. Nemluvil k nám totiž jako on sám, Olda Svoboda, ale jako Josef, otec Ježíše. Představil nám svou postavu, tehdejší reálie, abychom si více uvědomili pozadí, ve kterém Ježíš vyrůstal. Z pohledu Josefa říkal, jaké to pro něj bylo, když mu Marie oznámila, že čeká dítě, a později, když mu anděl říkal, že Marie počala z Ducha Svatého. Poté, co přijal to, co Bůh pro něj zamýšlel, se spolu vydali do Betléma a narodil se jim Ježíš. Jenomže museli odejít do Egypta, aby malého Ježíše zachránili. Jenže čas se naplnil a Olda, neboli Josef, se musel s námi rozloučit. Povzbudil nás, abychom Bohu věřili, i kdyby se to příčilo našemu chápání, vždyť i on pochyboval, ale věřil Bohu, a nakonec spolu s Marií vychoval nejdůležitější osobu lidských dějin.

 

Daniel Stehlík

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1153 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál